برنامه بدنسازی 4 هفته‌ای برای عضله سازی

برنامه بدنسازی ۴ هفته‌ای برای عضله سازی

اگر جز افرادی هستید که سخت حجم می‌گیرید با این برنامه یک ماهه سریع‌تر از زمانی که فکر می‌کنید عضله سازی خواهید کرد.

اطلاعات برنامه تمرین
 • هدف برنامه: عضله سازی
 • سطح آمادگی جسمانی: متوسط
 • مناسب برای: آقایان
 • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه بدنسازی کامل
 • تعداد حرکات: 50
 • مدت زمان: 30 روز
 • ویدئو آموزشی: ندارد
 • برنامه تغدیه: ندارد
 • برنامه مکمل: ندارد

من Anthony LaVigne اگر بهتون بگم با انجام این برنامه بدنسازی ۴ هفته‌ای برای عضله سازی، در یک ماه آینده تقریبا ۴٫۵ کیلوگرم حجم خشک می‌گیرید اگر جز افرادی باشید که بخاطر سوخت و ساز بالا و نوع تمرینات که در گذشته داشتید به سختی عضله به دست میارید، این حرفمو به سختی باور می‌کنید.
۴٫۵ کیلوگرم عضله بصورت طبیعی در یک ماه خیلی سخت است، اما بدست آوردن این میزان عضله بصورت طبیعی کار غیر ممکنی نیست ممکنه برخی روزها خیلی اذیت شوید اما شما خواهید توانست زیرا من به این میزان حجم عضله رسیده‌ام.

با تمرکز شما قادر به فیزیک خود هستید

این روزها من در وزن ۱۹۰پوند(۸۶ کیلوگرم) در فدراسیون جهانی پرورش اندام طبیعی به عنوان بدنساز حرفه‌ای مسابقه می‌دهم. اما هر یک کلیوگرم عضله که اضافه کردم به راحتی بدست نیامده است.

وقتی که بتازگی دبیرستان را شروع کردم بخاطر وعده‌های سنگین غذایی که می‌خوردم خوشبختانه به وزن ۶۵ کیلوگرم رسیدم. می‌خواستم وزنم بالاتر برود اما نمی‌دانستم باید چیکار کنم. یکبار که در سالن بدنسازی بودم فهمیدم در مسیر درست قرار داشته و بدنم سریعا به تمرینات با وزنه پاسخ می‌دهد و خیلی سریع به ۷۲ کیلوگرم رسیدم. زمانی که فارغ التحصیل شدم وزنم به ۹۰ کیلوگرم رسید و در سال اول دانشگاه نیز تقریبا ۷ کیلوگرم به وزنم اضافه شد.

برنامه بدنسازی 4 هفته‌ای برای عضله سازی-1

در آن دوران تمرکز من بر روی حجیم شدن بود و می‌دانستم این تنها راه برای رشد و قرار داشتن در شرایط تقریبا ثابت آنابولیک می‌باشد. افرادی که به سختی عضله و وزن بدست می‌آورند هیچ راه دیگری ندارند! یا باید سخت تلاش کنن یا بیخیال شوند.

شخصا به مدت ۵ سال بصورت متوالی فقط به افزایش حجم توجه داشتم و حتی به فکر کاهش توده چربی بدنم نبودم. پس از آن برای تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه‌ای و تغییر برنامه تمرین و رسیدن به حجم عضلانی خشک اقدام کردم. در ۱۸ سالگی اولین فتوشوت رو داشتم و در اولین مسابقه پرورش اندام در دسته ۷۹ کیلوگرم قرار گرفتم و سال بعد کارت حرفه‌ای WNBF را گرفتم و در مسابقه سوم در دسته ۸۳ کیلوگرم حضور پیدا کردم.

از اشتباهات خود درس بگیرید

من توانستم فراتر از سوخت و ساز بدن قدم برداشته و در آن سال‌ها وزنم را افزایش دهم، اما اشتباهاتی نیز داشتم و آرزو می‌کنم دانشی که در حال حاضر دارم را آن زمان داشتم تا بجای رسیدن به پاسخ سوالاتم با انجام آزمون و خطا زمان بیشتری را ذخیره می‌کردم. در حال حاضر می‌دونم بهترین تمرین، تغذیه و مکمل‌ها برای رسیدن به هدفم چیست و این برنامه تمرین را برای افرادی که مثل خودم در آرزوی بزرگتر شدن هستند آماده کرده‌ام. همیشه بدنبال یادگیری باشید و دانش خود را بروز نگه دارید.

این برنامه تمرین ۶ روزه با رعایت نکات تغذیه و مکمل که قبلا در پست‌هایی با عناوین «اصول صحیح تغذیه برای افزایش حجم عضلات» و «بهترین مکمل‌ها برای افزایش حجم عضلات» منتشر کردیم خواهید توانست تقریبا ۱ کیلوگرم در هفته یا ۴٫۵ کیلوگرم در ماه دست خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: مشاهده تمامی برنامه‌های بدنسازی با هدف عضله سازی

با این برنامه چهار هفته‌ای بیشتر آشنا شوید

اولین چیزی که شما در مورد این تمرینات متوجه خواهید شد مشخصه آن است. به جای اینکه بطور کلی بر روی سینه، کمر یا دیگر گروه‌های عضلانی کار کنید، بر روی هر عضله و گروه عضلانی بصورت خاص تمرکز خواهید کرد. درنهایت اگر هدف شما داشتن ظاهری مانند یک بدنساز است باید هر عضله بدن خود را به حداکثر توانایی برسانید.

با حرکات دقیقی که توسط من انتخاب شده است شما قادر به تمرین هر گروه عضلانی به صورت ایزوله تا خستگی هستید. سپس عضلات را با ۳۵ تکرار خواهید سوزاند تا آخرین فیبرهای عضلانی هم آتش بگیرند.

در ست‌های معمولی شما سیستم هرمی سنتی رو دنبال خواهید کرد، یعنی بالا بردن وزنه‌ها در هر ست. پیشنهاد میکنم همیشه وزنه‌ای را انتخاب کنید که در ۸ تکرار به ناتوانی برسید پیش از به خستگی کامل رسیدن هر ست را تمام کنید. اگر بین ۶ – ۱۰ تکرار به این نقطه برسید وزنه درست را انتخاب کرده‌اید.

همچنین من طرفدار دراپ ست هستم، برای انجام دراپ ست لیفت‌های سنگین انجام دهید و سپس ۱۵ – ۳۰ درصد از وزن را کم کنید و مابقی تعداد تکرار را انجام دهید. یک دقیقه استراحت کنید و ست‌های باقی‌مانده را ادامه دهید.

حرکت آخر هر گروه عضلانی برای سوختن نهایی می‌باشد. وزنه‌ای را انتخاب کنید که بتوانید ۳۵ تکرار انجام دهید نه بیشتر. به خودتون فشار بیارید و بدون استراحت حین تکرار ست را به پایان برسانید. از لحاظ جسمانی شما خسته شده‌اید و این یک آزمون روانی شدید است. شما باید اراده راسخ برای انجام تک تک حرکات و به اتمام رساندن آنها بدست آورید. من نمی‌توانم به شما قول بدهم که انجام این تعداد تکرار هر هفته آسان‌تر خواهد شد اما می‌توانم بگویم که شما ممکن است به خوبی اعتماد به نفس و تجربه کسب خواهید کرد.

برنامه بدنسازی 4 هفته‌ای برای عضله سازی-2

هر هفته هر روز بجز روز پنجم تمرین خواهید داشت. در روز آخر هفته گروه عضلانی که از دیگر گروه‌های عضلات بدن عقب‌تر است را تمرین می‌دهید تا افزایش دوبرابری حجم حاصل شود.

تمرینات هوازی را به چه صورت انجام دهیم؟

شما می‌توانید ۳ – ۴ جلسه هوازی برای افزایش سلامت سیستم قلبی عروقی و استقامت انجام دهید، اما سعی کنید این جلسات کوتاه بوده مانند ۱۰ دقیقه تردمیل با شدت کم یا متوسط. سعی کنید تمرینات هوازی شدت بالا را در زمان چربی سوزی انجام دهید. کالری دریافتی در روز را حفظ کنید تا به حداکثر رساندن ریکاوری و رشد کمک کند.

برای تمام تمرینات خود تلاش کنید و وزنه‌ها را هر هفته افزایش دهید. تمامی اطلاعات تمرین مانند وزن لیفت شده در هر ست را در یک دفترچه یادداشت یا نوت گوشی هوشمند خود یادداشت کنید.

این برنامه بی رحم است و اگر تا بحال مکمل پمپ(pre-workout) مصرف نکرده‌اید، الان بهترین زمان برای شروع است.

چگونه ۴٫۵، ۹ و ۱۳ کیلوگرم افزایش حجم داشته باشید؟

برای شروع این برنامه ۴ هفته را انجام دهید، اگر به هدف برنامه یعنی ۴٫۵ کیلوگرم دست نیافتید، همین برنامه را مجددا انجام دهید. اگر که به هدف رسیدید و اما خواستید همین برنامه را مجددا انجام دهید یک سری تغییرات مانند جابجایی ترتیب برنامه را انجام دهید تا احساس یکنواختی و تکرار و توقف رشد عضلانی را تجربه نکنید.

پیش از شروع و پس از اتمام برنامه تمرین حتما گرم کردن و سرد کردن را فراموش نکنید.

روز اول: سینه

روز دوم: پا

روز سوم: کمر/شکم

روز چهارم: بازو

روز پنجم: استراحت

روز ششم: سرشانه

منبع: BodyBuilding.com

پدرام آریان پور

150 دیدگاه برای “برنامه بدنسازی ۴ هفته‌ای برای عضله سازی”

 1. فرید در تاریخ ساعت 10:17 ق.ظ گفت:

  عالی بود. ممنون

 2. شهبانو در تاریخ ساعت 2:14 ب.ظ گفت:

  سلام
  آیا این برنامه ۴ هفته اى عضله سازى فقط براى آیان هست یا خانمها میتونن ازین برنامه استفاده کنن؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 3. Milad در تاریخ ساعت 8:19 ب.ظ گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون . ببخشید روز چهارم بازو حرکت اول زیربغل سیم کش دست صاف؟!! اشتباهی نشده؟

  • پوریا آریان پور در تاریخ ساعت 11:58 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   منبع این برنامه رو چک کردم، اونجا هم همین حرکت هست.

   موفق باشید

 4. علی در تاریخ ساعت 11:52 ب.ظ گفت:

  با سلام خیلی دنبال برنامه تمرینی گشتم تو سایت ها اما هیچکدوم به اندازه ی این بهتر نبود…. دستتون درد نکنه

  • پوریا آریان پور در تاریخ ساعت 4:07 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   امیدوارم در رسیدن به اندام ایده‌آل‌تون بیشترین کمک رو بکنه

   موفق باشید

 5. امیر در تاریخ ساعت 1:56 ب.ظ گفت:

  ببخشید این برنامه برای چاقان در چند هفته است

  • پوریا آریان پور در تاریخ ساعت 7:05 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   این برنامه برای تمامی تیپ‌های بدنی یکسان است.

   موفق باشید

 6. سعید ادهمی در تاریخ ساعت 8:57 ق.ظ گفت:

  باسلام و احترام،
  ضمن تشکر از سایت بسیار مفید و وزین شما، خواهشمندم بفرمایید، هر عضله را چند روز در هفته باید تمرین داد؟
  با سپاس از پاسخ شما.

  • پوریا آریان پور در تاریخ ساعت 1:18 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   بستگی به هدف، سیستم تمرین، سابقه تمرین داره ولی به صورت پیش فرض اکثر برنامه‌های تمرین بدنسازی هر گروه عضلانی را یکبار در هفته تمرین می‌دهند.

   موفق باشید

 7. حسین در تاریخ ساعت 10:54 ق.ظ گفت:

  سلام.من این برنامه رو دوهفته است که انجام میدم اما افزایش وزنم در مقایسه با دوهفته فقط یک کیلو گرم بوده .
  بنظرتون اشکال در کجاست؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:42 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   اگر که ۱ کیلو عضله بدست آورده باشید پیشرفت خوبی داشتید اما برای رسیدن به میزان ۴٫۵ کیلوگرم عواملی مثل تغذیه، استراحت و وضعیت هورمون‌ها میتونه بر روی اون تاثیر گذار باشد.

   موفق باشید

 8. محمدرضا در تاریخ ساعت 4:40 ب.ظ گفت:

  سلام ببخشید شما خودتون هم از این برنامه استفاده میکنید ، اگر اره لطفا نتیجه خودتونو بگین چون وأقل دوس دارم از این برنامه استفاده کنم اما نمیدونم چرا دو دل هستم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 8:41 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر من با این برنامه تمرین نکردم، اما برخی دوستان در دیدگاه‌ها اعلام کردند که این برنامه رو انجام دادن و نتیجه هم گرفتند.

   موفق باشید

 9. حسین در تاریخ ساعت 4:51 ب.ظ گفت:

  امروز تو تمام برنامه های تمرینی که از سایت های مختلف دنبال میکردم و اولین تمرین رو از این سایت و از این برنامه استفاده کردم نتیجه خیلی خوبی حتی برای یک روزش برام داشت.چون بیشترین فشار و بهترین حالت رو در عضله مورد نظر حس کردم.واقعا جا داره از مربی و نویسنده این مطلب تشکر کنم و امیدوارم افراد بیشتری با این سایت آشنا بشن چون براشون مفید خواهد بود.فقط یه خواهش که دارم اینکه همیشه سایتتون به روز باشه

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 8:42 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیلی ممنون حسین عزیز امیدوارم همیشه مطالب سایت برات مفید باشه و بهت کمک کنه.

   موفق باشید

 10. رضا در تاریخ ساعت 2:39 ب.ظ گفت:

  درود روز خوش برنامه شکم و ساعد .کول و گردن نداره لطفا راهنمایی بفرمایید در چه زمانی باید به این پرداخت

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 5:19 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر
   در روز سوم برنامه تمرین شکم وجود دارد و در روز چهارم حرکات تا حدودی بر روی ساعد تاثیر می‌گذارند.
   برنامه‌های رایگان در وبسایت به صورت عمومی بوده و این برنامه ۴ هفته‌ای با هدف عضله سازی عضلات بزرگ بدن هست در صورت نیاز می‌توانید کول و گردن را در روز سرشانه یا زیر بغل مانند تعداد ست و تکرار این برنامه انجام دهید.
   موفق باشید

 11. ابوالفضل در تاریخ ساعت 2:01 ق.ظ گفت:

  با عرض سلام
  برنامه عالی بود ست طلا درد نکنه
  فقط قبل و بعد از بدنسازی چی بخورم مثل سیب زمینی تخمم مرغ خرما شیر
  پودر پروتئین و غیره بگید با تشکر استاد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 8:16 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   ممنون، لطفا مقاله «اصول صحیح تغذیه برای افزایش حجم عضلات» و «بهترین مکمل‌ها برای افزایش حجم عضلات» که مقاله‌های مرتبط با این برنامه است را مطالعه کنید.
   پیش از تمرین اگر فاصله وعده غذایی پیشین تا تمرین بیش از ۳ ساعت گذشته است، یک وعده غذایی ۴۵ دقیقه پیش از تمرین میل کنید. ۱۵ دقیقه پیش از تمرین هم یک لیوان قهوه برای افزایش سطح انرژی میل کنید.
   پس از تمرین تخم مرغ و سیب زمینی یا فیله و سیب زمینی می‌توانید میل کنید.
   همچنین از طریق آیدی تلگرام @irfitnesspro با مربیان تیم در ارتباط باشید.

   موفق باشید

 12. sajad در تاریخ ساعت 9:14 ق.ظ گفت:

  سلام اقا پوریا میخواستم بگم چه مکمل هایی با این برنامه خوب جواب میده و سوال دومم پروتئین وی قبل‌خواب مصرف شه اشکال داره!

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 8:46 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر سجاد عزیز

   بهترین مکمل‌ها با این برنامه تمرین وی، کراتین و BCAA’s هست که اگر مایل بودید می‌توانید گلوتامین هم اضافه کنید.
   خیر پروتئین وی بدلیل جذب بالا توصیه نمی‌شود، در صورت تمایل پروتئین کازئین که دیر جذب است پیش از خواب مصرف کنید.

   موفق باشید

 13. علی اصغر در تاریخ ساعت 12:40 ق.ظ گفت:

  سلام من مخواستم یک روز در میان با کش تیاریکس در کنار این برنامه تمرین کنم اشکالی در عظله سازی پیش نمیاد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:58 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   پیشنهاد میشه برنامه تمرین با وزنه‌ای رو بصورت اختصاصی از مربی خود بگیرید که با تمرینات TRX که دارید برای بدنتان مناسب باشد، این برنامه ۵ روز در هفته بوده و امکان انجام تمرینات بصورت یک روز در میان وجود ندارد و باید در روزهای تعیین شده حتما استراحت کافی برای ریکاوری داشته باشید.

   موفق باشید

 14. شهریار چگینی در تاریخ ساعت 9:39 ق.ظ گفت:

  سلام
  روزبخیر ممنون از نکات اشاره شده
  میخواستم بدونم به نظر شما برنامه بالا هفته ای یک جلسه برای هر قسمت بدن کافی هست
  مثلا هفته ای یک جلسه بازو یا سرشانه وغیره واقعا کافیه؟
  مچکرم موفق باشید

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:04 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خواهش میکنم، تکنیک‌های مختلفی برای تمرینات بدن وجود داره از فول بادی گرفته / بالاتنه و پایین تنه / هر گروه عضلانی بصورت جداگانه در هفته تمرین داده شوند. این نوع برنامه بالا که هر گروه عضلانی بصورت جداگانه در هفته یکبار تمرین داده می‌شود بسیار مرسوم بوده و برای اکثر افراد نتیجه مثبت به همراه دارد.

   موفق باشید

 15. [email protected] در تاریخ ساعت 6:17 ب.ظ گفت:

  سلام…ترتیب انجام ستها رو متوجه نشدم.مثلا ۵ ست ۶ تا ۱۰ تکرار یعنی اول سبک با تعداد بالاتر و ستهای بعدی سنگینتر با تعداد کمتر یا برعکس؟ممنون

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 4:34 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   باید از تعداد تکرار بالا به پایین‌تر بیاید.

   موفق باشید

 16. سجاد در تاریخ ساعت 7:05 ب.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید این برنامه مختص افرادی است که مکمل مصرف میکنن یانه همه افراد میتوانند انجام بدن.

 17. Meisam در تاریخ ساعت 12:02 ب.ظ گفت:

  سلام.نوشته شده دو ست ۶ تا ۱۰ تکرار دراپ ست
  به نظرتون ۱۰ تا ۶ تکرار برای دراپ ست کم نیست؟؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:24 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برای مثال ۱۰ تکرار که قرار پرس بالا سینه انجام بدید وزنی را انتخاب کنید که حداکثر تعداد تکراری که قادر به انجام هستید بین ۶-۸ تکرار باشد و پس از آن وزنه سبک‌تر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بیش از حد توان به خودتون فشار وارد نکرده و دچار مصدومیت نشوید.

   موفق باشید

 18. mhdi در تاریخ ساعت 2:10 ب.ظ گفت:

  من تازه میخوام بدنسازی شروع کنم و هدفم داشتن سیکس پک و بدن رو فرم هستش . ایا این برنامه برای من جواب میده؟؟؟؟؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 3:59 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر، برای شروع برنامه مبتدی که در سایت وجود دارد رو انجام بدید تا پس از این دوره آمادگی انجام برنامه‌های دیگر را داشته باشید.

   موفق باشید

 19. رضا در تاریخ ساعت 11:10 ب.ظ گفت:

  فقط یه روز پنجم استراحت؟ یعنی جمعه هم بریم باشگاه یا نه

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:44 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   این برنامه ۶ روزه هست اما ۵ روز اصلی داره و روز ششم فقط گروه عضلانی که از بقیه عقب‌تر هست تمرین داده می‌شود.

   موفق باشید

 20. هادی همایونیان در تاریخ ساعت 3:54 ب.ظ گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید،اگر این برنامه رو طی یک ماه زدیم برای ماه چه برنامه ای استفاده کنیممم،ممنون میشم راهنکای کنیید

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:41 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برای راهنمایی بهتر، لطفا از طریق آیدی @irfitnesspro در تلگرام با مربیان در ارتباط باشید.

   موفق باشید

 21. محمد در تاریخ ساعت 8:21 ب.ظ گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  بنده ماه دومم هست که باشگاه میرم.خواستم بدونم این برنامه مناسب بنده هست.ممنون

 22. Omar در تاریخ ساعت 3:05 ب.ظ گفت:

  سلام من این برنامه را چهار هفته انجام دادم هفت کیلوم وزن گرفتم 🙏

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:33 ب.ظ گفت:

   سلام عمر عزیز

   خیلی خوشحالم که از این برنامه نتیجه گرفتی 💪🏾

   موفق باشید

 23. اسماعیل در تاریخ ساعت 9:47 ق.ظ گفت:

  سلام و ادب
  وقتی نوشته ۵ست، ۶-۱۰ تکرار
  این ینی چی؟ بالاخره باید در هر ست چندبار بزنیم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 11:19 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   تعداد تکرار در هر ست باید بین ۱۰ الی ۶ تکرار باشد، برای مثال ست اول ۱۰ تکرار انجام و هر ست با افزایش وزن تعداد تکرار را کاهش می‌دهید تا در ست پنجم ۶ تکرار انجام دهید.

   موفق باشید

 24. رسول در تاریخ ساعت 8:43 ب.ظ گفت:

  سلام چرا حرکات مچ و ساعد و فیله کمر ندارد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 5:16 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   هدف این برنامه تمرکز بر روی گروه‌های عضلانی اصلی هست و در انجام حرکات مختلف این عضلات شرکت کرده و بصورت غیر مستقیم تمرین داده می‌شوند. به دلخواه می‌توانید تمرینات اختصاصی برای هرکدام از این عضلات را به برنامه اضافه کنید.

   موفق باشید

 25. محمدرضا در تاریخ ساعت 2:48 ب.ظ گفت:

  سلام
  من ۱ ماه هست که بدنسازی میرم
  ۱۶ سالمه و ۱۶۷ قدمه
  خواستم سوال کنم که میتونم با این برنامه تمرین کنم؟
  یا باز باید : تمرین های مبتدی انجام دهم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 3:54 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر، بهتره یکی از برنامه تمرینی های مبتدی داخل سایت رو انجام بدید و پس ۲ الی ۶ ماه انجام برنامه تمرین مبتدی و سبک کم کم حجم و شدت تمرین را افزایش دهید.

   موفق باشید

 26. Moji در تاریخ ساعت 3:25 ب.ظ گفت:

  با سلام سوالم اینه چرا بین این همه حرکت حتی یه حرکت کول نداره؟؟!!!!

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 2:14 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برای انجام دیگر حرکات بصورت غیر مستقیم عضله ذوزنقه‌ای فعالیت می‌کند و اگر مایل باشید خودتون می‌توانید به این برنامه چند حرکت کول اضافه یا از دیگر برنامه‌های عضله سازی داخل سایت استفاده کنید.

   موفق باشید

 27. Saymon در تاریخ ساعت 4:41 ق.ظ گفت:

  با سلام ببخشید میخاستم بدونم با این برنامه میشود در یک ماه اگر هم تغذیه مناسب داشت به حجم بازو و سینه زیادی رسید یا باید حالا حالا ها کار کرد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 5:28 ب.ظ گفت:

   سلام وقت بخیر

   بستگی به وضعیت فعلی و هدف ایده‌آل شما دارد. اما برای بدست آوردن عضله خالص باید صبر، حوصله و ثبات در تمرین داشته باشید در کوتاه مدت انتظار زیادی نباید داشته باشید.

   موفق باشید

 28. مهدی در تاریخ ساعت 4:45 ب.ظ گفت:

  من دقیق ۱ ماه این برنامه رو زدم و نتیجه گرفتم تقریبا
  بعد از این برنامه کدوم برنامه رو شروع کنم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:00 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   اگر هنوز انجام این برنامه برای شما چالش آفرین است، یک ماه دیگر انجام دهید. در غیر اینصورت اطلاعات مثل سن، قد، وزن، سابقه تمرین را برای مربیان از طریق صفحه تماس با ما یا آیدی تلگرام @irftinesspro ارسال کنید.

   موفق باشید

 29. محمدرضاپنار در تاریخ ساعت 8:47 ق.ظ گفت:

  سلام در بزنامه روز اول سیم کش آیرون کراس دوبار آمده.۸و۱۰

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 4:28 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   بله، اشتباهی در برنامه نیست و به همین صورت انجام دهید.

   موفق باشید

 30. hesam در تاریخ ساعت 7:10 ب.ظ گفت:

  سلام نمیشه این برنامه رو تو سه روز در هفته فشرده کرد برنامهکاری من طوریه که فقط سه روز هفته فرصت باشگاهو دارم

 31. Amirhoseynmohammadi در تاریخ ساعت 11:11 ق.ظ گفت:

  سلام خسته ناشید میخواستم ببینم راسته که میگن برنامه ورزش هر ۴۵ پنج روز باید عوض بشه اجباریه اگه نکنیم چی میشه بعد مکمل های ورزشی عوارض هم داره؟ممنون از پاسخ گوییتون

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 2:59 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر، بستگی به برنامه تمرینی و نظر مربی دارد. مکمل‌های استاندارد بدنسازی اغلب بدون عوارض هستند.

   موفق باشید

 32. علی در تاریخ ساعت 1:58 ب.ظ گفت:

  سلام روز بخیر
  این برنامه برای لاغر شدن تاثیری داره؟

 33. محمدامین در تاریخ ساعت 10:00 ب.ظ گفت:

  سلام و خسته نباشید به مدیران و دست اندرکاران سایت فیتنس پرو
  ببخشید سوالی از شما دارم و امیدوارم جواب رو هر چه سریعتر دریافت کنم و اونم اینه که آیا در این برنامه که روز پنجم آن روز استراحت است میتوان در این روز پنجم بجای استرحت تمرینات شکم در باشگاه کار کرد یعنی روز پنجم رو مخصوص شکم بزاریم و آن مقدار حرکات شکم که در روز سوم یعنی در روز کمر و زیر بغل رو حذف کنیم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:03 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر توصیه نمیشه، زیرا تعداد روزهای تمرین این برنامه ۵ روز در هفته هست و بدن برای ریکاوری نیاز به استراحت دارد. اما اگر از لحاظ جسمانی آمادگی داشته، تغذیه درست و مکمل‌های استاندارد بدنسازی ۱۰۰% مصرف می‌کنید می‌توانید روز پنجم یک جلسه هوازی و پس از اون تمرینات شکم که در روز سوم وجود دارند را به تنهایی انجام دهید.

   موفق باشید

 34. کمیل در تاریخ ساعت 10:51 ق.ظ گفت:

  سلام دوست عزیز لطفا برایم یک برنامه غزایی منطبق به برنامه تمرینی ۴ هفته یی عضله سازی برای افزایش حجم خشک بفرستید اگر زحمت نمیشه تشکر

 35. رامین در تاریخ ساعت 6:16 ب.ظ گفت:

  سلام
  من قدم ۱۸۷ و وزنم ۹۴ کیلو هست و در حال حاضر چربی سوز almax به همراه amino دارم استفاده میکنم و هدفم بیشتر عضلانی شدنه .این برنامه مناسب منم هست؟

 36. Saman در تاریخ ساعت 10:44 ق.ظ گفت:

  سلام من ۳ ماه هست بدنسازی میرم ۱۸ سالمه سوالم اینه میتونم رو این برنامه کار کنم مشکلی نداره؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 2:03 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   اگر این ۳ ماه بخوبی فرم صحیح حرکات رو یاد گرفته‌اید و هدف عضله سازی دارید این برنامه مناسب شماست، در غیر اینصورت از دیگر برنامه‌های مبتدی استفاده کنید.

   موفق باشید

 37. حسن در تاریخ ساعت 8:28 ب.ظ گفت:

  سلام
  چرا بعضی حرکات تو یه روز دوبار تکرار میشن؟
  آیا زمان تمرین بیشتر از یک ساعت نمیشه؟!!

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:41 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   فقط روز زیر بغل بخاطر فرمت برنامه تکرار میشه و حداکثر تا ۹۰ دقیقه برنامه به پایان میرسه.

   موفق باشید

 38. یاسین در تاریخ ساعت 9:49 ب.ظ گفت:

  سلام ممنون بابت برنامه فقط بیزحمت ۳۵تکرار یعنی چجوری بعدش من که هرروز تمرین فوتبال دارم و مجبوررم دوبار در روز تمرین کنم ایا متحول میشم بعد میشه درباره ست ها یه کم توضیح .ببخشید من یه گلوتامین و بی سی دبل ای دارم که قبلا بازشون کردم میتونم الان ازشون استفاده کنم ممنون میشم کمک کنبد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:50 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   حرکاتی که ۱ ست ۳۵ تکرار هستند را بدون استراحت انجام دهید.
   این برنامه حجمی و همزمان با یک ورزش دیگر مثل فوتبال توصیه نمی‌شود. پیشنهاد میکنم دیگر برنامه‌های داخل سایت را مشاهده کنید و در صورت نیاز از صفحه تماس با ما قسمت مربیان در ارتباط باشید.

   موفق باشید

 39. مسعود در تاریخ ساعت 11:56 ب.ظ گفت:

  درود ممنون از سایت خوبتون من این برنامه رو همراه با مکمل وی و کراتین و بی سی ای و برنامه تغذیه مناسب انجام دادم و دقیقا ۴کیلو افزایش وزن داشتم واقعا برنامه سنگینی است اما اگر دقیقا به توصیه های نویسنده عمل شود به وزن ۴/۵کیلو خواهید رسید .ممنون از شما که این برنامه شگفت انگیز رو برای عموم به اشتراک گذاشتید

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:22 ب.ظ گفت:

   سلام مسعود عزیز

   خیلی خوشحالم نتیجه گرفتی، امیدوارم دیگر برنامه‌های موجود در سایت نیز مفید باشند.

   موفق باشید

 40. محمد در تاریخ ساعت 11:45 ق.ظ گفت:

  سلام
  آقا من این برنامه رو زدم و خیلی هم نتیجه گرفتم عالی بود دستتون درد نکنه
  حالا به نظرتون بعد این برنامه کدوم برنامه رو شروع کنم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:05 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیلی خوبه خسته نباشی.
   برای راهنمایی بهتر لطف کن یک عکس از وضعیت فعلی خود و هدفی که داری رو به ایمیل [email protected] ارسال کن.

   موفق باشید

 41. جوادساعدی در تاریخ ساعت 8:26 ب.ظ گفت:

  سلام من متوجه نشدم ۲ست۶-۱۰تکرار یعنی چطوری

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:19 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   یعنی با توجه به انرژی و وزنه انتخابی باید ۲ ست در محدوده ۱۰ الی ۶ تکرار حرکت مذکور را انجام دهید.

   موفق باشید

 42. محمد در تاریخ ساعت 2:40 ب.ظ گفت:

  سلام اگه به نتیجه ای نرسیدیم دوباره خواستیم انجام بدیم ترتیب روزها شوعوض کنیم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 10:33 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر، وزنه‌های انتخابی سنگین‌تر باشند و استراحت بین هر ست کمی بیشتر شود. یا سرعت انجام هر تکرار(Rep Tempo) را تغییر دهید برای مثال در نقطه اوج حرکات ۲ ثانیه مکث داشته و بازگشت به نقطه شروع حرکت ۲ ثانیه زمان ببرد و….

   موفق باشید

 43. سجاد در تاریخ ساعت 10:01 ق.ظ گفت:

  با سلام خدمت پوریا عزیز من قبلا بدنسازی کار کردم چند ماه به دلایلی الان چند ماه که ورزش نتونستم بکنم میخواستم بدونم با این برنامه شروع کنم یا توصیه دیگه ای دارید

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 10:46 ق.ظ گفت:

   سلام سجاد عزیز

   چند سالت هست؟ قد و وزنت چقدره؟ تیپ بدنیت رو میدونی؟

   با سپاس

 44. سجاد در تاریخ ساعت 9:12 ق.ظ گفت:

  سلام اق پوریا
  من ۳۷ سالمه قد ۱۸۶ وزنم الان شده ۹۵ کیلو تقریبا هنوز خط عضلاتم رو دارم ولی شکم در اوردم عضلاتم هم ضعیف شدن یعنی اینکه سریع خسته میشم چابکی هم ندارم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:51 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   با افزایش سن و عدم فعالیت ورزشی سطح انرژی و چابکی کاهش یافته و کالری دریافتی بیشتر از میزان نیاز موجب افزایش تجمع توده چربی بخصوص در ناحیه شکم می‌شود. برای افزایش قدرت بدنی، چابکی و کاهش وزن باید برنامه تمرینی و رژیم غذایی متناسب با وضعیت جسمانی خود را انجام دهید.

   موفق باشید

 45. سجاد در تاریخ ساعت 1:19 ب.ظ گفت:

  خیلی ممنون آقای آریان پور

 46. شاهرخ ماسِل در تاریخ ساعت 6:03 ب.ظ گفت:

  درود فراوان و بسی علامت تعجب!!!!!!!!!

  .من۵-۶ ماهی بود تغییری نمیکردم دیگه توی باشگاه و تصمیم گرفتم فقد ثابت بمونم و افت نکنم و مکمل رو قطع کردم.از یکنواختی بدنم و تغییرات برنامه خسته شده بودم تا اینکه با این برنامه در روز اول چنان دم کردم که عضلاتم قابلیت حرکت نداشت.در سه روز پوست سینه و بازو و ساعدم از شدت کشش و حجم ترک های قرمز برداشت و هفته اول ۲ کیلو و پس از شروع کردن مکمل پس از ۲۰ روز به ۵ کیلو رسیدم و الان پس از ۴۰ روز من ۹ الی ۱۰ کیلو گرفتم ازین برنامه.خواستم بگم این برنامه رو انگار خدای عضله باستان برا من نوشته.من که اسمشو گذاشتم hulk plan.بسیااار مچکرم از برنامتون خداوکیلی ۵ میلیون می ارزه

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:30 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیلی خوشحالم شاهرخ عزیز که چنین نتیجه خوبی از برنامه گرفتید. همیشه مثل god of war تمرین کن.

   موفق باشی

 47. قنبر فنبری در تاریخ ساعت 9:15 ق.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میشه یه توضیحی در‌مورد هر حرکت و ست هایی که داره بگین مثلا ۵ ست ۶ الی۱۰ تکرار، اینو باید چجوری بزنم یعنی هر ست وزنه رو کم کنم و تکرار رو‌ زیاد.و یه توضیح هم درمورد دراپ ست بدین ممنون میشم ،نوشتین ۲ ست ۶الی ۱۰ تکرار چجوری باید بزنم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:40 ب.ظ گفت:

   سلام وقت بخیر

   تعداد تکرار بین ۱۰ الی ۶ تکرار است، شما می‌توانید در هر ست وزنه ها را افزایش و تعداد تکرار را کم کنید.
   دراپ ست برای مثال قراره ۱۰ تکرار بزنید، شما وزنه ای رو انتخاب کردید که در تکرار ۶م به ناتوانی میرسید. وزنه را ۲۰ تا ۳۰ درصد سبک کرده و ۴ تکرار باقی‌مانده را انجام می‌دهید.

   موفق باشید

 48. پویا در تاریخ ساعت 2:19 ق.ظ گفت:

  سلام آقا پوریا چیکار کنم تا شکمم اب شه و سیکس پک دربیارم؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:16 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   رژیم غذایی با دریافت کالری محدود(۸۰% از رژیم غذایی رعایت شود)، تمرینات با وزنه و هوازی بصورت روتین به کاهش توده چربی منجر می‌شود.

   موفق باشید

 49. محمدرضا در تاریخ ساعت 3:50 ب.ظ گفت:

  سلام آقا پوریا ممنون از سایته خوبتون این تمرینا تا چه حد روی قدرت بدنی و زور تاثیر داره
  آیا تقریبا به اندازه ورزش های رزمی و کشتی آدمو قوی میکنه ؟؟؟؟؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:33 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   تمرینات مقاومتی مثل تمرین با دمبل یا دستگاه یا کش تمرین موجب افزایش استقامت و قدرت بدنی می‌شود. اگر بدنبال چابکی که از تمرینات رزمی یا کشتی هستید پیشنهاد میکنم یکی از آنها را به همراه تمرینات مقاومتی انجام دهید.

   موفق باشید

 50. نیکان در تاریخ ساعت 6:15 ب.ظ گفت:

  سلام بعضی تمرینا نوشته ۱ ست ۳۰ تکرار یعنی چی؟ واسه کات کردنه؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 10:06 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر این برنامه عضله سازی هست و برای کات کردن نیست.

   موفق باشید

 51. صالح در تاریخ ساعت 1:20 ب.ظ گفت:

  سلام میشه این برنامه رودوماه انجام وبعدازدوماه چه برنامه ای راانتخاب کنیم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 2:26 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   آره میشه ۲ ماه انجام داد و پس از ۲ ماه یک هفته تمرینات را سبک یا استراحت کنید و در آن مدت با توجه به هدفی که دارید باید برنامه متناسب را انتخاب کنید.

   موفق باشید

 52. hossein در تاریخ ساعت 7:53 ق.ظ گفت:

  سلام برای ۶pack چه مکملی رو پیشنهاد میکنید برای زودتر فرم گیری شکم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 7:46 ب.ظ گفت:

   سلام وقت بخیر

   مکملی برای سیکس پک شدن وجود نداره! تمرین، تغذیه صحیح و استراحت کافی نیاز اولیه برای نمایان شدن عضلات شکم است. در صورت نیاز مکمل های بدنسازی به کمک شما در کنار رژیم صد در صدی به شما کمک خواهند کرد.

   موفق باشید

 53. دانیال در تاریخ ساعت 1:28 ب.ظ گفت:

  سلام برای من ک میخوام کاهش وزن چربی سوزی داشته باشم چطور تمرینی باید انجام بدم من

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 7:43 ب.ظ گفت:

   سلام وقت بخیر

   برنامه‌های تمرینی و مقالات موجود در سایت با هدف چربی سوزی را مطالعه کنید.

   موفق باشید

 54. سامان در تاریخ ساعت 11:42 ب.ظ گفت:

  سلام برای این برنامه تمرینی میشه فقط پمپ استفاده کرد یا نه باید مکمل های دیگه ای هم استفاده کرد

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 4:15 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   مکمل‌های پیشنهادی این برنامه در این لینک بیان شده‌اند، عوامل مختلفی در نتیجه نگرفتن از مکمل دخیل هستند و نمی‌توان نسخه کامل برای یک نوع مکمل پیچید.

   موفق باشید

 55. مجید در تاریخ ساعت 4:22 ب.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید
  تو روز دوم هرکدومش هم ۵ ست ۶ -۱۰ تکراره هم ۱ ست ۳۵ تکرار دقیقا باید هردورو هم تو یه بار انجام بدیم؟؟؟!!!

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:55 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر، پس از ۵ ست تکرار، ست ششم را ۳۵ تکرار انجام می‌دهید.

   موفق باشید

 56. سعید در تاریخ ساعت 3:08 ب.ظ گفت:

  سلام آقا پوریا
  ببخشید این برنامه میتونم کیسه بکسم باهاش کارکنم یااینکه کیسه بوکس روچه زمانی انجام بدم که منجر به عضله سوزی نشه

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:08 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   این برنامه پنج روز در هفته و تقریبا سنگین هستش و انجام هر رشته ورزشی در کنار این برنامه تمرینی توصیه نمیشه و نتیجه ۱۰۰% نخواهید گرفت.
   اگر هدف چربی سوزی دارید «برنامه تمرینی آدونیس کرید» را مشاهده کنید

   موفق باشید

 57. سعید در تاریخ ساعت 5:59 ب.ظ گفت:

  سلام روز اول به جای حرکت پرس بالا سینه دستگاه جایگزینش چه حرکتی بزنم تو باشگامون نیس دستگاش

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 6:56 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   پرس بالا سینه با اسمیت شبیه ترین دستگاه است.

   موفق باشید

 58. روح الله در تاریخ ساعت 12:14 ب.ظ گفت:

  سلام وقت بخیر
  من با این برنامه یه دوره گرفتم
  (کراتین،کربو پروتئین،بی سی دبل اِی،گلوتامین)بارگیری کردم فعلا ۱.۵ کیلو وزن گرفتم
  آخر تمرین بیحال میشم خیلی انرژی میگسره این تمرین ازم.

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 4:06 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   ضعف پس از تمرین عوامل مختلفی داره مثل عدم آمادگی جسمانی برای برنامه، تغذیه نادرست، استراحت ناکافی و…

   موفق باشید

 59. سعید در تاریخ ساعت 9:52 ق.ظ گفت:

  سلام داداش حرکت اول پرس بالا سینه دستگاه هست دستگاهش نیس تو باشگامون شبیه ترین حرکت هم پرس بالا سینه اسمیت هست ولی حرکت سوم پرس بالا سینه اسمیت هس یعنی دوبار تو برنامه حرکتو بزنم یا حرکت دیگه ای پیشنهاد میکنی

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 11:56 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   میشه حرکت اول با اسمیت و حرکت سوم بالاسینه هالتر انجام بدی.

   موفق باشید

 60. محمد در تاریخ ساعت 9:11 ق.ظ گفت:

  سلام بعد از این که این برنامه رو تو ۴ هفته انجام دادیم چه کنیم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 2:54 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   بستگی به تغییرات جسمانی شما داره حتی میتونید یک بار دیگه همین برنامه رو با افزایش وزنه ها تکرار کنید.

   موفق باشید

 61. محمد در تاریخ ساعت 8:41 ب.ظ گفت:

  سلام ممنون خواستم بپرسم من چاق هستم
  بااین برنامه کار کنم لاغر میشم

 62. رامین در تاریخ ساعت 11:21 ب.ظ گفت:

  سلام جناب آریان پور
  ضمن تشکر و قدردانی از وقت و انرژی بی منتی که برای پاسخ به سوالات میگذارید سوالی دارم؛
  بنده ۲۸ سال سن دارم و وزن حدود ۱۰۹ کیلو
  من چند باری باشگاه رفتم و تقریبا بیشتر حرکات رو به درستی میزنم
  الان حدود ۱ ماهی هست که دوباره شروع کردم،
  آیا میتونم از این برنامه استفاده کنم یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
  ممنون از محبتتون

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 11:12 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   ممنونم، اگر آمادگی جسمانی لازم برای انجام این برنامه رو دارید میتونید انجام بدید. اما اگر آمادگی جسمانی کافی یعنی ضعف بدنی در حین ست و خستگی و بی حالی در اواخر جلسه تمرینی را دارید این برنامه زیاد مناسب نیست و از برنامه های تمرینی موجود در سایت برای افرادی که تازه بدنسازی رو آغاز کرده‌اند استفاده نمایید.

   موفق باشید

 63. سعید دارائی در تاریخ ساعت 7:22 ب.ظ گفت:

  سلام اقا پوریا لطفا بگین هفته های بعد هم همین برنامه ب مدت یک ماه

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 3:55 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   اگر پس از ۴ هفته انجام این برنامه برای شما با افزایش وزنه ها و تغییر سرعت انجام هر تکرار و… آسان شده بود، بهتره برنامه را تغییر دهید در غیر اینصورت همین برنامه را تکرار کنید.

   موفق باشید

 64. Hasti در تاریخ ساعت 12:56 ق.ظ گفت:

  سلام . ✨ اگه میشه برنامه هم برای خانوم ها بزارید خیلی ممنون ✨

 65. Esmaeil در تاریخ ساعت 3:28 ب.ظ گفت:

  سلام برای فرد مبتدی هم اوکیه این برنامه؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:55 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   خیر بهتره از برنامه های سبک تر موجود در سایت استفاده کنید.

   موفق باشید

 66. ارشیا در تاریخ ساعت 9:58 ق.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید.چرا بعد از ۶ روز برنامه های روزهای بعد نیست؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:52 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برنامه های موجود در سایت بصورت روزانه نیست و این برنامه را باید هر هفته تکرار کنید.

   موفق باشید

 67. علیرضا در تاریخ ساعت 12:26 ب.ظ گفت:

  با سلام ببخشید این برنامه زیاد سنگین نی برای افراد زیر ۱۸سال و بی زحمت برنامه غذایی هم میزارید ممنون

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 12:49 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برنامه تمرین برای افراد ۱۸ سال در سایت موجود هست. برنامه غذایی بدلیل اینکه کاملا شخصی است باید از قسمت مربی آنلاین سفارش دهید.

   موفق باشید

 68. علیرضا در تاریخ ساعت 8:34 ب.ظ گفت:

  اقا پوریا کدوم قسمت میشه راهنمایی کنید ممنون

 69. مهدی در تاریخ ساعت 12:38 ب.ظ گفت:

  ممنون عالی بود حرکات 👌

 70. محمد خان در تاریخ ساعت 12:53 ق.ظ گفت:

  سلام ببخشید هر روز تمرین یعنی هفته یا هر ۶ روز تمرین میشه یک هفته

 71. Hossein در تاریخ ساعت 5:55 ب.ظ گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخاستم بدنم فقط تا یه حد خاصی روی فرم بیاد یا به عبارتی فیت بشه
  زیاد دنبال حجم گرفتن نیستم این حرکات مناسب هستند
  واینکه لازم هست از کراتین هم استفاده کنم
  خیلی ممنون

 72. حسین در تاریخ ساعت 5:56 ب.ظ گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخاستم بدنم فقط تا یه حد خاصی روی فرم بیاد یا به عبارتی فیت بشه
  زیاد دنبال حجم گرفتن نیستم این حرکات مناسب هستند
  واینکه لازم هست از کراتین هم استفاده کنم
  خیلی ممنون

 73. سهیل در تاریخ ساعت 1:18 ق.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه اشکال نداره این برنامه رو انجام بدم؟

 74. Amirros21 در تاریخ ساعت 12:19 ق.ظ گفت:

  سلام ببخشید قد رو نمیسوزونه؟؟

 75. KING_MAHDI در تاریخ ساعت 2:39 ب.ظ گفت:

  سلام روز بخیر استاد
  میشه یه برنامه هم برای افزایش قد بزارید تو سایتتون ؟؟؟
  باتشکر

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:34 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   در دوران بلوغ برای افزایش قد رژیم غذایی صحیح، استراحت کافی، سبک زندگی سالم و تمرینات ورزشی بصورت روتین را باید دنبال کنید.

   موفق باشید

 76. حسن سیاحی در تاریخ ساعت 2:09 ب.ظ گفت:

  سلام من ۲ماه به باشگاه رفتم قد ۱۸۰سن ۱۸ وزن۶۵ می تونم از این برنامه استفاده کنم ؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:20 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   اگر در ۲ماه اخیر قدرت بدنی شما افزایش قابل توجهی داشته و انجام برنامه فعلی برای شما بشدت آسان و هیچ تغییری نمیبینید باید برنامه خود را متناسب برای شرایط جسمانی خود تغییر دهید.

   موفق باشید

 77. reza در تاریخ ساعت 11:36 ق.ظ گفت:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشین. ی سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین اینکه زده
  ۵ست ۶_۱۰ تکرار یعنی اینکه هر ست ۱۰تا بزنیم ی وزنه کم کنیم و ۶ تا دیگه بزنیم.
  یا اینکه زده ۱ ست ۳۵ تکرار چطور باید زد ممنون میشم جواب بدین🙏♥️

  • سعید قربانی در تاریخ ساعت 1:17 ب.ظ گفت:

   سلام آقا رضا عزیز
   ۵ ست ۶-۱۰ تکرار یعنی تو هر ست میتونید بین ۶ تا ۱۰ بار اون حرکت رو انجام بدید ، بسته به توانایی جسمیتون مثلا ست اول ۹ حرکت ، ست دوم ۸ حرکت ست سوم ۶ حرکت

   پیشنهاد میکنم برای نتیجه بهتر از اپلیکیشن جامع فیتنس پرو به صورت رایگان استفاده کنی ، اونجا میتونی بدنت رو کاملا آنالیز کنی و وضعیت ها رو ببینی
   اونجا ثبت نام کن و بعدبهترین برنامه برای خودتو میتونی اونجا ببینی
   کافیه از لینک زیر به صورت کاملا رایگان تو اپ ثبت نام کنی
   لینک ثبت نام تو اپ فیتنس پرو : https://app.fitnesspro.ir/user/signup

 78. مصطفی در تاریخ ساعت 3:58 ب.ظ گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بگم که بعد این برنامه ۴ هفته ای باید چه برنامه ای داشته باشیم

  • سعید قربانی در تاریخ ساعت 12:40 ب.ظ گفت:

   سلام مصطفی جان
   شما میتونی با استفاده از اپ جامع فیتنس پرو به تمامی برنامه های جدید و همچنین برنامه های حرفه ای دسترسی داشته باشی ، کافیه تو اپ ثبت نام کنی .
   لینک ثبت نام تو اپ فیتنس پرو : https://app.fitnesspro.ir/user/signup

 79. سعید در تاریخ ساعت 9:10 ق.ظ گفت:

  سلام. منظور از ۳ ست، ۶ – ۱۰ تکرار چیست؟ میشه توضیح بفرمایید؟

  • سعید قربانی در تاریخ ساعت 12:36 ب.ظ گفت:

   سلام خدمت شما همراه گرامی ، منظور از ۶-۱۰ تکرار اینکه شما می تونید توی هر ست که تمرین رو انجام میدید هر حرکت رو عددی بین ۶ تا ۱۰ باشه یعنی مثلا ست اول میتونه ۱۰ باشه ، ست دوم ۸ و ست سوم ۶ تا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *