برنامه تمرین سینه و جلوبازو سیستم تمرین FST-7

برنامه تمرین سینه و جلوبازو سیستم تمرین FST-7

سیستم تمرین FST-7 توسط هنی رامبد یکی از بهترین مربیان دنیا میباشد که در این...

اطلاعات برنامه تمرین
 • هدف برنامه: عضله سازی
 • سطح آمادگی جسمانی: پیشرفته
 • مناسب برای: آقایان
 • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه بدنسازی کامل
 • تعداد حرکات: 10
 • مدت زمان: 60 دقیقه
 • ویدئو آموزشی: دارد
 • برنامه تغدیه: ندارد
 • برنامه مکمل: ندارد

برنامه تمرین سینه و جلوبازو سیستم تمرین FST-7 توسط هنی رامبد یکی از بهترین مربیان دنیا میباشد که در این برنامه جرمی بوندیا قهرمان فیزیک المپیا سال ۲۰۱۴ حضور دارد و به شما تمام حرکات تمرین را نشان می‌دهد.

با هنی رامبد و سیستم تمرین FST-7 آشنا شوید

لقب هنی رامبد در دنیای تناسب اندام”خالق حرفه ای ها” میباشد، وی تاکنون ۱۳ ورزشکار را که المپیا کسب کردند مربیگری کرده و بدن آنها را به افسانه تبدیل کرده است، امروز شما همراه من و جرمی بوندیا هستید تا برنامه سینه و جلوبازو سیستم تمرین FST-7 را مشاهده کنید.

برنامه تمرین سینه و جلوبازو اصلا آسان نیست و مطمئنا اذیتتون میکنه اما جرمی زنده است! نفس میکشه! و این نمونه ای هست که مطمئن بشید FST-7 واقعا تاثیر گذار است و به مقدار قابل ملاحضه ای اندازه ماهیچه های شما را تغییر میدهد، با ما همراه شوید تا محدودیت خود را بکشید(منظور همان کشش فاشیا است).

قبل از شروع تمرین اجازه دهید شما را با سیستم تمرین FST-7 آشنا کنم، این سیستم تمرین با بقیه سیستم تمرین ها متفاوت است و پایه آن آموزش کشش فاشیا است(توری نازک بر روی عضلات است و باعث نگهداری عضلات میگردد و جنس آن از فیبروپلاست و کلاژن میباشد) و عدد ۷ به معنای ۷ ست انجام یک حرکت میباشد.

هدف FST-7 گسترش و ایجاد فاصله های میکروسکوپی در فاشیا میباشد، که باعث رشد عضلانی میشود. که این هدف با جاری شدن خون بیشتر در عضله ایجاد میگردد که باعث پامپ عضلانی فوق العاده ای میگردد.

hany-rambod-fst-7-chest-and-biceps-workout_01

تمرین با وزنه های سنگین تر باعث ضخیم و متراکم شدن عضلات میگردد اما پامپ عضلانی در زمان تمرین بدست می آید. در سیستم تمرین FST-7 شما در ابتدا با وزنه های سنگین تمرین را شروع کرده و در انتهای تمرین با ۷ ست وزنه سبک به اتمام میرسانید که باعث میشود مقدار زیادی خون و مواد مغذی وارد عضله گردد و این خون تنها با انجام کشش در انتهای هر ست محیا میشود.

پیش از شروع برنامه تمرین سینه و جلوبازو حتما گرم کنید. برای مشاهده نحوه انجام هر حرکت بر روی نام یا عکس کلیک کنید.

برنامه تمرین سینه

نکات مهم تمرین سینه

پرس بالا سینه دمبل

سینه و سرشانه خود را با 2 – 3 ست تمرین با وزنه سبک گرم کنید و اگر نیاز بود حرکات چرخشی شانه نیز انجام دهید. شما نیاز به گرم کردن مفاصل و وارد کردن مقدار زیادی خون به داخل عضلات قبل از شروع ست اصلی را دارید.

در طول هر تکرار این تمرین، روی عضله سینه تمرکز کنید و برای این کار حرکات را با رنج کوتاه انجام دهید، اگر وزنه ها را بیش از حد بالا بیاورید عضلات پشت بازو سریع‌تر از سینه خسته میشوند.

همانطوری که در هر ست وزنه ها را سنگین تر میکنید هدف را روی 10 تکرار بگذارید اگر هنوز قادر به انجام بودید 12 تکرار انجام دهید و در ست آخر اگر میتوانید به اندازه کافی وزن را سنگین استفاده کنید 6 – 8 تکرار نیز کافی میباشد.

فلای بالا سینه دمبل

در این حرکت هدف و فشار اصلی روی بالا سینه میباشد، این قسمت معمولا ضعیف ترین قسمت سینه اکثر افراد میباشد که باید بیشترین توسعه را داشته باشد. در ابتدا با وزنه های سبک که میتوانید به راحتی کنترل کنید گرم کرده سپس با وزنه های سنگین تر ست های اصلی را انجام دهید.

در انتهای دامنه حرکت مچ های خود را به داخل بچرخانید، با این کار شما بیش از پیش باعث انقباض عضله خود میشوید. در انجام هر ست به مقدار کافی دستان خود را پایین ببرید تا عضلات سینه به میزان کافی کشش بیایند.

hany-rambod-fst-7-chest-and-biceps-workout_02

پرس سینه دمبل

شما در حال حاضر باید کاملا احساس گرم شدن کنید و دیگر نیازی به انجام گرم کردن نیست. برای انجام این تمرین دستانتان باید در یک مسیر موازی با یکدیگر حرکت کرده و اجازه ندهید بی ارادی به سمت بیرون حرکت کنند در انجام تکرار باید بیشترین فشار را بر روی عضله سینه وارد کنید.

اگر حریف تمرینی دارید از وی بخواهید 2 انگشت دستش را روی بالای سینه شما بگذارد تا ارتباط عضلانی ایجاد شده و بتوانید تشخیص دهید کدام قسمت از سینه را در حال حاضر منقبض میگردد. سعی کنید در برنامه یک حریف تمرین داشته باشید تا وی با بالا بردن وزنه ها به شما کمک کند تا بتوانید براحتی خون را وارد عضله کنید.

سیم کش فلای سینه و پرس

من دوست دارم ورزشکارانم با دست هایی باز تر فلای را انجام دهند، این کار باعث میشود که میزان کشش و انقباض عضله بیشتر میشود. شاید این موضوع کوچک باشد اما نتیجه بسیار متفاوت میباشد.

پس از انجام فلای سریعا پرس را بطور مستقیم انجام دهید، این کار باعث خستگی کامل عضله میشود. سعی کنید حداقل 5 تکرار داشته باشید.

زمان استراحت در زمان سوپرست بسیار محدود است و در 45 ثانیه شما باید نفسی تازه کرده و مقداری آب و یا BCAAs قبل از شروع تمرین بنوشید، هیدراته بودن موضوع بسیار مهمی در FST-7 میباشد. همچنین پیشنهاد میکنم در زمان استراحت کمی قدم بزنید و از نشستن بپرهیزید.

شنا(پاهای بر روی سطح بالاتر از دست‌ها)

این حرکت از شنای عادی سخت تر است و حرکت مناسبی برای افرادی است که شنای عادی را بدون هیچ مشکلی و تعداد بالا انجام میدهند این حرکت اونها رو به چالش میکشد. برای شروع این حرکت آرنج ها باید 90 درجه باشند و دامنه حرکت حداکثر 10 سانتی متر باشد. اگر هنوز انرژی دارید میتوانید چند تکرار بصورت کامل داشته باشید.

این 7 ست شما را به چالش میکشد و این خاصیت FST-7 میباشد، تا شما بتوانید نهایت خود را ببینید اما مراقب باشید و به خوتان آسیب وارد نکنید.

برنامه تمرین جلو بازو

پس از اتمام تمرین حتما سرد کنید.

نکات مهم تمرین جلو بازو

جلو بازو دمبل متناوب

من تغییر از جلو بازو دمبل متناوب به جلو بازو دمبل را دوست دارم، بعضی افراد فکر میکنند این حرکت سوپر ست است اما من اینجوری فکر نمیکنم. سعی کنید از وزنه سنگین بیش از حد استفاده نکنید و بیشترین فشار را بر روی بازو بیاورید و مانع از درگیر شدن سرشانه در این حرکت نمایید.

دلیل اینکه امروز سینه و جلو بازو را با هم تمرین دادیم این بود که جرمی همیشه سینه و پشت بازو را تمرین میداد و بهمین دلیل تصمیم گرفتم که به عضلاتش شوک وارد نماید.

جلو بازو سیم کش جفت دست از طرفین

زمانی که این حرکت را انجام میدهید سعی کنید بیشترین فشار را بر روی انگشت کوچک و انگشت حلقه وارد نمایید و با ثابت نگه داشتن دستگیره و ثابت ماندن عضلات بیشترین دامنه حرکت جلو بازو را انجام دهید. در بین هر ست ازتون میخواهم که فیگور بگیرید، فیگور گرفتن به شما کمک فراوانی میکند و همچنین شما را بر روی صحنه مسابقه نیز آماده تر مینماید.

hany-rambod-fst-7-chest-and-biceps-workout_03

جلو بازو مچ برعکس

جلو بازو دست برعکس یک حرکت ظریف است که به ساخت بخش بیرونی جلو بازو کمک می کند سعی کنید از وزنه سنگین استفاده نکنید تا سرشانه درگیر شود. سرشانه و پشت آرنج و دستان را در کنار بدن نگهدارید و قفسه سینه خود را بالا نگه دارید(رو به جلو خم نشوید)

اگر متوجه شدید بالا تنه شما به سمت جلو و عقب حرکت میکند وزن را کاهش دهید و تقلب نکنید.

اگر به دنبال افزایش حجم عضلانی هستید از برنامه‌های بدنسازی با هدف عضله سازی و یا از مربی آنلاین فیتنس پرو استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام فیتنس پرو را دنبال کنید

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

18 دیدگاه برای “برنامه تمرین سینه و جلوبازو سیستم تمرین FST-7”

 1. حسام در تاریخ ساعت 6:25 ب.ظ گفت:

  برنلمه تمرینی بیشتر بزارید

 2. هیوا در تاریخ ساعت 11:09 ق.ظ گفت:

  سلام من از برنامه ی fst7 خیلی خوشم اومده ولی یه سوال داشتم
  قبل از این هفت ست باید برنامه ی تمرینیمون چجوری باشه
  قبل از وون آیا باید تمرین بکنیم یا فقط همین هفت ست دو داریم

 3. هیوا در تاریخ ساعت 2:17 ب.ظ گفت:

  سلام
  سوال من اینه ک آقای هنی رامبد تو ویدیوهاشون میگن حداکثر سه جلسه در هفته از برنامه ی fst7 استفاده کنید… من در طول هفته ۵ جلسه تمرین دارم ک ۸ وعده ی غذایی مرتب هم دارم
  اما من نمیدونم ۲ جلسه ی بعدی در هفته با چ برنامه ای کار کنم…

  • پوریا در تاریخ ساعت 4:05 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برنامه ای که هانی رامبد منتشر کرده بود سه روز در هفته بوده و برنامه پا نداشته اما برنامه تمرین پا متناسب توسط کریس گیتن منتشر شده بود که اون رو توی سایت قرار دادیم این برنامه ۴ روزه هستش و بهتره فقط یک گروه عضلانی در هفته ست FST-7 که ۷ تکرار است را انجام دهید و بقیه گروه های عضلانی که ۷ ست تکرار دارند را مانند دیگر حرکات برنامه تعداد ست و تکرار را انجام دهید

   موفق باشید

 4. muhammad در تاریخ ساعت 1:26 ب.ظ گفت:

  سلام
  این برنامه ھاى جرمی برای دوره ى گینر کراتین (افزایش وزن) جواب میده؟ یا فقط برای خشک کردن ھست

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 11:05 ق.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   برنامه‌های FST-7 داخل سایت برای عضله سازی است و پیش‌نیازها برای انجام این برنامه‌ها به همراه مکمل‌های مورد نیاز آنها نیز در «با سیستم تمرین FST-۷ آشنا شوید» به صورت کلی توضیح داده شده‌اند.

   موفق باشید

 5. Mostafa در تاریخ ساعت 1:58 ب.ظ گفت:

  سلام
  یک گروه عضلانی ینی چی؟؟
  ینی مثلا در هفته فقط سینه یا بازو با این سیستم تمرین داده بشن؟!
  تمرین دادن همه‌ی عضلات در هفته با این سیستم امکان پذیره؟؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 3:58 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر
   هر گروه عضله یک جلسه در هفته تمرین داده می‌شود، اما ست FST-7 برای یک گروه عضله بمدت ۳ هفته متوالی باید انجام شود و سپس دیگر گروه‌های عضلات…
   خیر توصیه نمیشه چون نتیجه مورد نظر را نخواهید گرفت و ممکنه دچار آسیب دیدگی شوید.
   موفق باشید

 6. حمید در تاریخ ساعت 7:46 ب.ظ گفت:

  سلا م خوردن سه لیتر اب حین تمرین چطوره

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:14 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   کلیه تا ۱ لیتر آب در هر ۱ ساعت میتونه دفع کنه، سعی کنید میزان آب مورد نیاز روزانه رو بطور یکنواخت در طول روز بنوشید.

   موفق باشید

 7. حسین در تاریخ ساعت 1:07 ب.ظ گفت:

  سلام اقا مثلا من یک شب سینه و جلو بازو شب بعد که فردا میشه سرشونه با پشت بازو اینجوری کار کردن اشکال نداره؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 3:29 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   هر روز هفته یک گروه عضله تمرین داده میشه مثلا شنبه پا، یک شنبه سینه جلو بازو، دوشنبه پا سرشانه و پشت بازو و… تنها نکته‌ای که باید رعایت بشه اینه که بمدت ۳ هفته فقط یکی از گروه های عضلانی باید ۷ ست fst-7 انجام شود. دیگر گروه‌های علانی تعداد تکرار و استراحت باید مانند برنامه باشد.

   موفق باشید

 8. sajjad در تاریخ ساعت 3:42 ب.ظ گفت:

  سلام
  تو این برنامه ایی که گزاشتید ست ها و تکرار ها نامفهومه مثلا گفته فلای بالا سینه ۲-۳ ست ۱۰-۱۲تکرار اینو باید چطور انجام بدیم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 4:02 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   ۲ الی ۳ ست – ۱۲ تا ۱۰ تکرار
   برای مثال ست اول ۱۲ تکرار – ست دوم ۱۱ تکرار – ست سوم ۱۰ تکرار، بر همین اساس وزنه هم افزایش پیدا می‌کند.

   موفق باشید

 9. احمد در تاریخ ساعت 1:21 ب.ظ گفت:

  ببخشید یعنی چی تکرار یعنی وقتی سه ست جلو بازو زدم مثلاً باید ۱۲ بار تکرارش کنم

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 7:44 ب.ظ گفت:

   سلام وقت بخیر

   بله هر ست را ۱۲ بار تکرار کنید و پس از استراحت ست بعد را به همین روش انجام دهید.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *