برنامه تمرین سرشانه و پشت بازو سیستم تمرین FST-7

برنامه تمرین سرشانه و پشت بازو سیستم تمرین FST-7

آیا آمادگی پامپ و رشد عضلانی مانند یک فیزیک کار حرفه‌ای را دارید؟

اطلاعات برنامه تمرین
 • هدف برنامه: عضله سازی
 • سطح آمادگی جسمانی: پیشرفته
 • مناسب برای: آقایان
 • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه بدنسازی کامل
 • تعداد حرکات: 8
 • مدت زمان: 60 دقیقه
 • ویدئو آموزشی: دارد
 • برنامه تغدیه: ندارد
 • برنامه مکمل: ندارد

بالا تنه شما پس از برنامه تمرین سرشانه و پشت بازو سیستم تمرین FST-7 هیچوقت مثل گذشته نخواهد بود، آیا آمادگی پامپ و رشد عضلانی را دارید؟ با فیتنس پرو همراه باشید.

برنامه تمرین دو قسمت گذشته به سینه و جلو بازو و سپس به کمر و شکم مربوط میشد که امیدواریم توانسته باشید کاملا صحیح و بدون مشکل این تمرینات را سپری کرده باشید، در صورتی که سوالی دارید در دیدگاه های هر برنامه بیان نمایید تا به شما کمک نماییم.

هانی رامبد: من معتقد هستم برای قهرمان شدن در مسابقات فیزیک نیازمند سرشانه های هستید، شما به سرشانه های پهن و کمر باریک نیازمندید تا روی استیج به چشم بیاید، بدون سرشانه های پهن و گرد بدن شما مانند یک خط صاف خواهد بود.

اگر شما میخواهید زیبایی بدن فیزیک کارهای امروزی را داشته باشید باید توجه خاصی بر روی سرشانه هایتان داشته باشید.

سرشانه های پهن بسازید!

هدف این برنامه تمرین کمک به شما برای ساخت سرشانه ای که گرد، عضلانی و کامل میباشد تا زمانی فیگورگیری بر روی استیج مسابقات از تمامی زوایا حتی پشت نیز پهن باشد. بنابراین در این برنامه شما سه سر دلتوئید(جلو، میانی و پشت) برای رشد ۳ بعدی تمرین خواهید داد.

وقتی ست های معمولی تمام شد با ست نهایی FST-7 سرشانه را به اتمام میرسانید، هدف از سیستم تمرین FST-7 گسترش و ایجاد فواصل میکروسکوپی در غلاف همبند فاشیا است و این فواصل با جاری شدن سیل خون در عضله به شما پامپ عضلانی فوق العاده ای خواهند داد.

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-1

پس از اتمام تخریب سرشانه نوبت به عضلات پشت بازو میرسد، بدلیل تمرین دو گروه عضلانی بطور معمول برنامه تمرین بین ۶۰ – ۷۵ دقیقه خواهد بود و در طول تمرین از شدت وتلاش دست نکشید و تسلیم نشوید.

برنده ۳ دوره متوالی المپیا در رشته فیزیک، جرمی بوندیا در اینجا هست تا به شما طرز صحیح حرکات و همچنین شدت تمرین را نشان دهد و من(هانی رامبد) شما را راهنمایی خواهم کرد تا از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری شود.

پیش از شروع برنامه تمرین سرشانه و پشت بازو حتما با انجام حرکات کششی و چند ست سبک جلو بازو و پشت بازو برای تمرین آماده شوید.

برنامه تمرین سرشانه FST-7

نکات هانی رامبد در رابطه با حرکات تمرین سرشانه

پرس سرشانه نشسته با دمبل

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-2

برای گرم کردن سرشانه وقت کافی را بگذارید، و 2 ست گرم کردن را حتما انجام دهید تا بدنتان برای برنامه اصلی آماده شود و سپس شروع به وزنه های سنگین تر نمایید. تنفس را فراموش نکنید! اکثر افراد در هنگام تمرین نفس خود را حبس میکنند که مانع از رسیدن اکسیژن کافی به عضلات میگردد که این موضوع باعث عدم رشد عضله میگردد.

بین تمامی ست ها 90 ثانیه استراحت کنید. اگر کمتر از این مقدار زمان استراحت کنید انرژی کافی برای انجام ست های بعدی را نخواهید داشت!

نشر از جانب ایستاده با سیم کش

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-3

این حرکت فوق العاده برای تمرین سر خارجی دلتوئید میباشد،در هنگام انجام این تمرین با یک دست میله عمودی سیم کش را گرفته و پاهای خود را نزدیک میله عمودی سیم کش قرار دهید و اجازه دهید بیشترین فشار به دلتوئید وارد شود اگر احساس میکنید سرشانه تان درد میگیرد یک قدم از دستگاه فاصله بگیرید و بطور عادی انجام دهید.

پس از انجام هر ست، فیگور گیری انجام دهید تا حداکثر پمپاژ خون به عضله شکل گیرد.

نشر از جلو ایستاده با دمبل

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-4

نشر از جلو دمبل یکی از بهترین حرکات برای سر جلویی دلتوئید میباشد. در اجرای این حرکت نباید دمبل را بالاتر از کول بیاورید. کنترل دمبل را در دست داشته باشید و در نقطه اوج حرکت عضله را منقبض کنید. فقط تکان نخورید و با کمک جاذبه زمین دمبل را به حرکت در آورید اگر که شروع به تکان خورد کردید و دیگر نتوانستید دمبل را کنترل کنید، این وزن برای شما سنگین است.

در انتهای هر ست همزمان دمبل ها را بالا آورده و صبر نمایید تا به حداکثر توان فیبر عضلانی برسید و در صورتی که میتوانید چند تکرار انجام دهید تا سوزش عضله را احساس نمایید.

نشر خم با دمبل

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-5

نشر خم با دمبل و سیم کش رو به صورت افقی با طناب حرکت های بسیار خوبی برای سر پشتی دلتوئید هستند، در نشر خم با دمبل سعی کنید بالا تنه خود با زمین عمود باشد و دست های شما باید کمی خم باشد و فراموش نکنید انگشت کوچک دستتان رو به بالا باشد.

خودتان را پایین نگه دارید و سعی کنید سرتان پایین باشد و گردنتان را تکان ندهید و پس از ست اول نفس گرفته و براس سوپر ست آماده شوید.

فیس پولhany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-6

یک پای خود را جلو قرار دهیید تا تکیه گاه بدنتان شود و مانع حرکت شما رو به جلو گردد، کمر خود را به عقب منقبض کرده و شانه هایتان را به سمت عقب آورید و همزمان آرنج و سر پشتی دلتوئید را بکشید و طناب را تا نزدیک بینیتان بیاورید.

کلید ساخت سر پشتی دلتوئید ظرافت است! از وزنه سنگین خودداری کنید و همچنین از ضربه زدن در زمان انجام حرکت خودداری نمایید.

نشر از جانب ایستاده با دمبل

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-7

در زمان انجام این حرکت FST-7، بین هر حرکت 45 ثانیه استراحت کنید. در انتخاب دمبل ها دقت کنید و وزن مناسب انتخاب کنید تا بتوانید 10 تکرار را انجام دهید، در اتمام هر ست اگر توانایی داشتید چند تکرار اضافه انجام دهید و یا به آرامی دستانتان را پایین بیاورید. به یاد داشته باشید، هدف این ست تمرین رسیدن به حداکثر پامپ عضلانی است و شما میخواهید حداکثر خون را به عضله برسانید تا فاشیا کشیده شود.

برنامه تمرین پشت بازو FST-۷

پس از اتمام تمرین حتما سرد کنید.

نکات هانی رامبد در رابطه با حرکات تمرین پشت بازو

پشت بازو سیم کش تک دست

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-8

از انگشت اشاره و میانی برای انجام حرکت و کشیدن رو به پایین استفاده نمایید و از بدنتان کمک نگیرید و اطمینان حاصل نمایید که به سر خارجی پشت بازو بیشترین فشار وارد میگردد. در هر ست انقباض پشت بازو را فراموش نکنید.

از وزنه سنگین استفاده نکنید! اگر از وزنه بیش از حد سنگین استفاده نمایید کول و سر پشتی دلتوئید درگیر این حرکت میشوند. تمرکز خود را بر روی عضله پشت بازو قرار دهید تا بتوانید شکل نعل اسبی پشت بازویتان را بسازید.

پرس پشت بازو نشسته با دمبل جفت دست

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-9

در زمان انجام این تمرین وزنه را تا جایی پایین آورده که مچ و آرنجتان باهم موازی شود. سعی کنید آرنج هایتان از هم فاصله نگرفته و موازی باشند، زمانی که دمبل را بالا می آورید عضله پشت بازو را منقض کنید تا بیشترین رشد را داشته باشد.

پشت بازو سیم کش از پشت با طناب

hany-rambody-fst-7-shoulder-and-triceps-workout-10

سر و سینه خود را در انجام این حرکت FST-7 بالا نگه دارید. این حرکت یک ترفند ریز دارید! زمانی که دست هایتان از سرتان رد شد مچ هایتان را به سمت بیرون بچرخانید. زمانی که خسته شدید و قادر به چرخاندن مچ هایتان نبودید به صورت عادی انجام دهید. در صورتی که هنوز توانایی دارید چند تکرار اضافه انجام دهید.

10 تکرار باید شما را خسته کند اگر 12 یا 15 تکرار برایتان آسان بود باید وزن را بیشتر کنید. فراموش نکنید 45 ثانیه استراحت بین هر ست داشته باشید. هدف شما رساندن حداکثر خون به عضلات میباشد و پاداش شما رشد خواهد بود.

اگر به دنبال افزایش حجم عضلانی هستید از برنامه‌های بدنسازی با هدف عضله سازی و یا از مربی آنلاین فیتنس پرو استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام فیتنس پرو را دنبال کنید

پدرام آریان پور

9 دیدگاه برای “برنامه تمرین سرشانه و پشت بازو سیستم تمرین FST-7”

 1. Amir در تاریخ ساعت 3:08 ق.ظ گفت:

  سلام تشکر برای این مطلب جالبو عالی

  زمانی که سرشانه و پشت بازو با شدت زیاد تمرین داده بشه روز بعد که پرس سینه و جلوبازو دارم توقفی توی ریکاوری پشت بازو ایجاد نمیشه؟
  چون پرس سینه عضلات پشت بازویی که دیروز ازش کار کشیدمو درگیر میکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید👊🏻❤️

  • پدرام آریانپور در تاریخ ساعت 7:54 ب.ظ گفت:

   سلام
   خیلی ممنون، عموما بدلیل اینکه عضله سرشانه در روزهای دیگر هفته نیز با دیگر گروه های عضلانی درگیر میشه پیشنهاد میشه فاصله زمانی کافی برای ریکاوری این گروه عضلانی داده شود.
   موفق باشید

 2. رامین در تاریخ ساعت 12:03 ب.ظ گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون که واقعا با برنامه های دیگه فرق داشت.

 3. نوید در تاریخ ساعت 1:32 ب.ظ گفت:

  سلام بین تمامی ست های ۹۰ ثانیه استراحت غیر از ۷ ست اخر ؟ که ۴۵ثانیس

 4. حمید در تاریخ ساعت 7:52 ب.ظ گفت:

  سلام وقت بخیر این برنامه تمرینی هر دو روز یه روز استراحت؟ چجوریه؟

  • پوریا آریان‌پور در تاریخ ساعت 1:15 ب.ظ گفت:

   سلام روز بخیر

   بله برنامه تمرین fst-7 که در سایت قرار داده شده ۴ روزه است و می‌توانید بصورت پشت سر هم و یا هر ۲ روز ۱ روز استراحت داشته باشید.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *