برنامه بدنسازی کلاسیک کمر سادیک هادزویچ

برنامه بدنسازی کلاسیک کمر سادیک هادزویچ

سادیک هادزویچ فیزیک کلاسیک کار حرفه‌ای در این برنامه تمرین رازهای ساخت عضلات کمر عریض و حجیم را برای شما بیان خواهد کرد.

اطلاعات برنامه تمرین
  • هدف برنامه: عضله سازی
  • سطح آمادگی جسمانی: مبتدی
  • مناسب برای: آقایان
  • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه بدنسازی کامل
  • تعداد حرکات: 5
  • مدت زمان: 60 دقیقه
  • ویدئو آموزشی: دارد
  • برنامه تغدیه: ندارد
  • برنامه مکمل: ندارد

سادیک هادزویچ یکی از معروف‌ترین بدنسازان حرفه‌‌ای است و این برنامه بدنسازی کلاسیک کمر سادیک هادزویچ با هدف بدست آوردن کمر V می‌باشد. اکثر افراد رویای داشتن کمر باریک و شانه‌های پهن را دارند تا هیکل هفتی داشته باشند اما همه چیز از زیر بغل آغاز می‌شود.

سادیک هادزویچ در رشته فیزیک حرفه‌ای همیشه بر روی استیج حاضر می‌شد، اما سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در دسته فیزیک کلاسیک مستر المپیا حضور یافت. وی در دسته فیزیک کلاسیک با حضور دیگر رقبا مانند آرش رهبر قادر به رقابت نبود و سال ۲۰۱۸ در المپیا غایب بود، اما بنظر می‌رسد سال ۲۰۱۹ دسته فیزیک در المپیا حضور خواهد یافت.

با استفاده از برنامه زیر قادر خواهید بود عضلات زیر بغل عریض و حجیم خواهید ساخت، پیش از انجام برنامه حتما ویدئو زیر و نحوه تمرین سدیک را مشاهده کنید.

پیش از شروع تمرین حتما با انجام حرکات کششی گرم کنید.

برنامه تمرین کلاسیک کمر از سادیک هادزویچ

پیش از اتمام تمرین حتما سرد کنید.

نکات کلیدی برنامه

سوپرست گرم کردن: زیر بغل سیم کش دست صاف و بارفیکس

شروع تمرین با انجام سوپر ست برای گرم کردن ممکن است کمی زیاده‌روی باشد اما سادیک به اطمینان می‌دهد که هنوز تمرین آغاز نشده است. هدف اصلی از گرم کردن آماده سازی عضلات و شروع انجام حرکات چند مفصلی است.

اگر تکنیک حرکات گرم کردن را بلد باشید این حرکات بسیار ساده خواهند بود.

زمانی‌که حرکت بارفیکس را انجام می‌دهم از نقطه A به B نمی‌روم، بلکه احساس می‌کنم بر روی استیج هستم و عضلات کمرم را منقبض میکنم تا خون وارد بدنم شود و حداکثر انقباض رخ دهد.

رابطه بین ذهن و عضله و تصویر سازی عضلات زیر بغل دلخواه در ذهنتان بسیار مهم است و بر روی هر ست تمرکز داشته باشید، عضلات زیر بغل را بکشید تا حداکثر خون وارد عضلات شود.

ددلیفت هالتر

اولین حرکت بزرگ این برنامه ددلیفت است. شاید فکر کنید من دیوانه شدم که تمرین را با ددلیفت آغاز کردم، اما در ادامه تمرین ازم تشکر خواهید کرد.

ددلیفت یکی از بهترین حرکات آغازین برای تمرین عضلات کمر است. اگر تاکنون این حرکت را برای شروع انجام نداده‌اید. یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌ها برای افزایش سایز و عمق در عضلات کمر را از دست داده‌اید.

زیر بغل دستگاه اچ

سادیک همیشه در تمرینات کمر بین دستگاه و وزنه آزاد سویچ کرده و امروز دستگاه را انتخاب کرده است.

اگر دستگاه درون باشگاه شما امکان چرخاندن مچ در زمان حرکت را نمی‌دهد، مچ برعکس کل حرکت را انجام دهید. فرم صحیح انجام این حرکت را حتما رعایت کنید زیرا از تعداد تکرار پر اهمیت‌تر است.

زیر بغل قایقی

زیر بغل قایقی یکی از حرکات اساسی برای یک برنامه تمرین کمر خوب است و به شما اجازه افزایش سایز و ضخات در میانه کمر را می‌دهد. در طول انجام حرکت حتما فرم صحیح را رعایت کنید.

زیر بغل دمبل خم روی میز شیب‌دار

سادیک برنامه تمرین را با این حرکت به اتمام می‌رساند. این حرکت مهم‌ترین در برنامه تمرین بوده زیرا ایزوله‌ترین حرکت در برنامه تمرین است.

منبع: BodyBuilding.com

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *