برنامه تمرین چربی سوزی با سیستم تمرین HIIT

برنامه تمرین چربی سوزی با سیستم تمرین HIIT

تمرینات اینتروال با شدت بالا بخاطر مزایا و تاثیر گذاری در مدت زمان کوتاه بسیار شهرت دارند، آیا برای انجام این نوع سیستم تمرین آماده هستید؟

اطلاعات برنامه تمرین
  • هدف برنامه: چربی سوزی
  • سطح آمادگی جسمانی: مبتدی
  • مناسب برای: آقایان و بانوان
  • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه کامل
  • تعداد حرکات: 5
  • مدت زمان: 45 دقیقه
  • ویدئو آموزشی: ندارد
  • برنامه تغدیه: ندارد
  • برنامه مکمل: ندارد

تمرینات اینتروال با شدت بالا که با نام HIIT شناخته می‌شوند یکی از بهترین راه‌ها برای سوزاندن کالری در مدت زمان کوتاه می‌باشند. این برنامه تمرین چربی سوزی با سیستم تمرین HIIT یک برنامه آسان این سیستم تمرین می‌باشد. این برنامه تمرین را می‌توان از راه‌ها و به روش‌های مختلفی انجام داد، اما در حالت کلی بخش با شدت بالا باید بین ۲۰ – ۹۰ ثانیه انجام شود و نسبت فعالیت به استراحت باید ۱ به ۱ تا ۱ به ۳ باشد. مدت زمان فعالیت بصورت مستقیم بر روی شدت تاثیر گذار است؛ بطوریکه شدت بالاتر، مدت زمان کمتر فعالیت را در پی دارد.

تمرینات این نوع سیستم تمرین تنها به چربی سوزی کمک نکرده بلکه به افزایش عملکرد سیستم قلبی عروقی، سرعت و سلامت کلی بدن منجر می‌شود. اگر ساعت هوشمند یا گجتی که قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب را دارید، از قرارگیری ضربان قلب در محدوده ۸۵% یا بیشتر حداکثر ضربان قلب در زمان انجام فعالیت با شدت اطمینان حاصل کنید.

برای انجام این سیستم تمرین حتما نیازی به باشگاه بدنسازی ندارید و تقریبا در هرجایی می‌توانید تمرین کنید. تنها کافیه برنامه تمرین با این سیستم را برای خودتون شخصی سازی کنید، در هفته‌های آتی برنامه‌های بیشتری با این سیستم تمرین در سایت قرار خواهیم داد.

برنامه زیر یک برنامه آسان برای چربی سوزی بوده که ساختار آن را می‌توانید حفظ و تنها حرکات پیشنهادی این برنامه را با دیگر حرکات جایگزین نمایید. این برنامه را می‌توانید با فاصله ۶ – ۸ ساعتی نسبت به تمرین با وزنه یا در روزهایی که استراحت فعال دارید انجام دهید. برای گرفتن بهترین نتیجه با مربیان فیتنس پرو از طریق صفحه تماس با ما یا مربی خود مشورت کنید.

پیش از شروع تمرین حداقل ۵ دقیقه گرم کنید.

برنامه تمرین چربی سوزی با سیستم تمرین HIIT

پس از اتمام تمرین حداقل 5 دقیقه سرد کنید.

در زمان استراحت دویدن بر روی تردمیل و دوچرخه ثابت میتوانید سرعت انجام حرکت را تا جایی کاهش دهید که انرژی برای انجام راند بعد بازگردد همچنین اگر قدرت بدنی بالایی ندارید می‌توانید استراحت کامل انجام دهید.

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *