مصاحبه با آرمان بشیری

مصاحبه با آرمان بشیری

آرمان بشیری از فیزیک کارهای خوش استایل کشورمون که در مسابقات جهانی اسپانیا در سال ۲۰۱۸ نفر اول گردید، آرمان عزیز از اواخر دوران راهنمایی وارد دنیای ورزش شد و پس از ورود به دانشگاه با تشویق مربی خود بصورت حرفه‌ای بدنسازی را ادامه داده است.

آشنایی کوتاه

  • متولد: ۱۳۷۰/۴/۶
  • قد: ۱۸۸ سانتی‌متر
  • وزن دوران کات: ۹۰ کیلوگرم
  • وزن دوران حجم: ۱۰۸ کیلوگرم

کی ورزش رو آغاز کردی و چه‌جوری به بدنسازی علاقه‌مند شدی؟

من ورزش رو از اواخر دوره تحصیلی راهنمایی با رشته والیبال آغاز کردم و ۳ سال در این رشته ورزشی فعالیت داشتم و در کنارش بعضی اوقات تمرین با وزنه هم انجام می‌دادم. وقتی وارد دانشگاه شدم و رشته حسابداری را آغاز کردم بدنسازی رو ادامه دادم و در اون زمان مربیم آقای چپردار مشوق من بود و بهم گفت بدنی خوبی داری، ادامه بده و در مسابقات شرکت کن. در اولین مسابقه توابع استان البرز و خود استان البرز طلا گرفتم.

بعد از یه مدت استراحت اردیبهشت امسال استارت زدم و در مسابقات استان تهران و کشوری دوم شدم، در مسابقات جام الماس نفر پنجم شدم و برای مسابقات جهانی انتخاب و در مسابقات جهانی مقام اول رو کسب کردم.

علاوه بر بدنسازی در حال حاضر چه ورزش‌هایی انجام میدی؟

فقط بدنسازی رو به صورت پیوسته دنبال می‌کنم.

اهدافت برای آینده چی هست؟

اولین هدفم ساخت یک بدن کامل‌تر که هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشه، از سال آینده مجددا رژیم رو استارت میزنم و پس از بررسی و مشورت در برخی مسابقات شرکت خواهم کرد. مسابقه اصلا مهم نیست در اولویت داشتن بدنی کامل هست.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MEN’S PHYSIQUE IFBB (@armanbashiri) on

اگر قادر بودی به عقب برگردی، کدوم اشتباه رو مرتکب نمی‌شدی؟

اگر به گذشته بر می‌گشتم حتما بدنسازی حرفه‌ای رو زودتر استارت می‌زدم، اشتباه من این بوده که دیر این ورزش رو بصورت حرفه‌ای آغاز کردم.

اگر بدنساز حرفه‌ای نمی‌شدی، چه شغلی را انتخاب می‌کردی؟

ورزش رو بیشتر از همه چیز دوست دارم و تاکنون بهش فکر نکردم.

تغذیه و برنامه تمرین در دوران حجم و مسابقات به چه صورت هست؟

در دوران حجم کربوهیدرات یکم آزادتر هست، اما در زمان مسابقه گوشت قرمز و قند حذف و کربوهیدرات محدودتر می‌شود. بطورکلی رژیم غذاییم بر پایه پروتیئن‌ها از جمله فیله مرغ، ماهی و تخم مرغ و چربی‌های مفید بادام زمینی و کره بادام زمینی می‌باشد. تمرینم همیشه سنگین هست و از سوپرست و جاینت ست استفاده می‌کنم.

صحبت یا توصیه‌ای به افرادی که بتازگی این رشته ورزشی را آغاز کردند

افرادی که بتازگی در این رشته را آغاز کردند عجله نکنند، ابتدا با تغذیه درست که اولویت بالایی دارد و در کنار اون مکمل مصرف کنند تا یک بدن خوب و با چگالی بالا بسازند. از مصرف دارو خودداری کنند و با صبر یک بدن خیلی خوب بسازند تا در آینده دچار مشکلات بخاطر مصرف داروها نشوند.

متن انگیزشی مورد علاقت چی هست؟

تو بدترین حالت جنگنده باش!

یعنی همیشه امیدت رو از دست ندی و رو به جلو حرکت کنی، حتی در بدترین حالت‌ها که خیلی از آدم‌ها رو زمین‌گیر می‌کند.

در انتها…

از تمامی کسانی که من رو در این راه حمایت کردند، مخصوصا پدر و مادر عزیزم، مربیم آقای زات‌پرور که واقعا من رو به درجه بالایی رسوند. البته تلاش خودم هم بود چون گوش کردن خیلی مهمه که خوب گوش بدی تا به نتیجه ایده‌آل برسی. از سایت شما هم برای حمایت از ورزشکاران تشکر می‌کنم.

عناوین قهرمانی، افتخارات و مدارک

  • نفر اول استان البرز
  • نفر دوم استان تهران
  • نفر دوم کشوری
  • نفر پنجم جام الماس
  • نفر اول مسابقات جهانی

برای مشاهده صفحه اینستاگرام آرمان بشیری بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *