یک قدم جلوتر از گذشته خود با محاسبه‌گرهای فیتنس پرو ورود به محاسبه‌گر

بیوگرافی دکستر جکسون

آشنایی کوتاه:
  • نام: دکستر جکسون
  • لقب: تیغ
  • تاریخ تولد: ۲۵/۱۱/۱۹۶۹
  • محل تولد: فلوریدا آمریکا

دکستر جکسون فعالیت ورزشی خود را از مقطع دبیرستان در زمینه فوتبال آمریکایی شروع کرد که در همان ابتدا به استعداد خود پی برد ,اما مشکلات زندگی او را از این زمینه دور کرد.

وی در سن ۲۰ سالگی توسط یکی از دوستانش از برگزاری مسابقات بدنسازی برای مبتدیان باخبر شد. او با تمرین و رژیم مناسب در عرض سه هفته توانست وارد مسابقه شده و مقام اول را کسب کند. دکستر در پی این موفقیت استعداد خود را در بدنسازی کشف کرد که امروزه میتوان سعی و تالش وی را در این زمینه تحسین کرد.

در سال ۱۹۹۲ وی وارد اولین مسابقات مبتدی فیزیک بدنی شد که توانست موفق به کسب مقام سوم در مسابقه physique national committee شود. دکستر از سال ۱۹۹۹ فعالیت حرفه ای خود را در زمینه بدنسازی شروع کرد که نتیجه آن مسابقات آرنولد کلاسیک, شب قهرمانان و مستر المپیا بود، که به ترتیب در مقام های هفتم، نهم و سوم ایستاد.

مستر المپیا سال ۲۰۰۷ وی توانست بر سکوی سوم بایستد اما بسیاری از منتقدین بر این باور بودند که وی نمیتواند پیشرفت چشمگیری در این مسابقات داشته باشد. برخالف تصورها در سال ۲۰۰۸ دکستر با غلبه بر جی کاتلر، قهرمان ۲ دوره پیاپی مستر المپیا، این مقام را از آن خود کرد تا بتواند دوازدهمین بدنسازی باشد که این مقام را کسب میکند همچنین در همان سال موفق به کسب سکوی اول آرنولد کلاسیک و ۳ مقام دیگر نیز شد.

در سال های پیاپی وی بر سکوهای چهارم و پنجم مستر المپیا ایستاد اما عالرغم سن بالای خود در سال ۲۰۱۵ به همگان ثابت کرد که هنوز در عرصه رقابت ایستاده است و در این سال مقام دوم مستر المپیا را نیز ازآن خود کرد. شرکت در ۱۶ مسابقات مستر المپیا، کسب دو مقام Olympia. Mr و Olympia Master در یک سال و ۵ قهرمانی آرنولد کلاسیک از ویژگی های بارز وی میباشند.

ویژگی های بدنی وی شامل:

  • قد: ۱۶۸ سانتی متر
  • وزن: ۹۸ کیلوگرم
  • دور سینه: ۱۲۷ سانتی متر
  • دور بازو: ۵۳ سانتی متر
  • دور کمر: ۸۶ سانتی متر
  • دور گردن: ۴۸ سانتی متر

→ مطلب قبلی

مصاحبه با تام کلمن قهرمان جهانی فیتنس و مدل WBFF

مطلب بعدی ←

مصاحبه با Ulisses Jr

در مورد سالار محسنی

در بیست و سومین سال زندگیم هستم و لیسانس تربیت بدنی دارم، علاقه بسیار زیادی که از نوجوانی به بدنسازی داشتم باعث شد سال 90 و 91 در مسابقات 70 کیلوگرم تهران و کرج نفر اول بشم و مقام اول کشوری و سوم انتخاب جهانی در شهر مشهد مقدس را بگیرم. و همچنین سال 92 در تیم ملی wbff ایران در دسته +75 کیلوگرم حضور پیدا کنم. در حال حاضر مربیگری درجه 2 و 3 و داوری درجه 3، مربی و داور بین المللی ifbb و همچنین مربیگری بدنسازی ورزش های رزمی و کشتی را دارم و خارج از دنیای ورزش یک معمار هستم.

دیدگاه شما درباره ی این مطلب چیست؟

عضو کانال تلگرام فیتنس پرو شوید. کلیک کن!