3 حرکت برای رشد انفجاری پشت بازو

۳ حرکت برای رشد انفجاری پشت بازو

اطلاعات برنامه تمرین
  • هدف برنامه: عضله سازی
  • سطح آمادگی جسمانی: مبتدی
  • مناسب برای: آقایان
  • تجهیزات مورد نیاز: باشگاه بدنسازی
  • تعداد حرکات: 3
  • مدت زمان: 20 دقیقه
  • ویدئو آموزشی: ندارد
  • برنامه تغدیه: ندارد
  • برنامه مکمل: ندارد

همه چیز در تعداد تکرار، ست‌ها و شدت برنامه ختم نمی‌شود. همه چیز در انتخاب حرکات برنامه تمرین می‌باشد تا به رشد انفجاری پشت بازو دست یابید. امروز تمرکز بر روی عضله پشت بازو می‌باشد تا سه سر این عضله به میزان پتانسیلی که دارد رشد نماید، یادآوری میکنم که پشت بازو، ۲/۳ سایز بازوی شما را دربر دارد. سر بیرونی و داخلی عضله پشت بازو اغلب با حرکات یکسان می‌توان مورد هدف قرار داد، اما سر بلند پشت بازو نیاز به تمرکز بیشتری دارد.

۳ حرکت برای رشد انفجاری پشت بازو که در ادامه گفته خواهد شد را سعی کنید اغلب در برنامه تمرین خود اضافه کنید.

پشت بازو با هالتر EZ بر روی میز خم

incline-ez-bar-skull-crushers

این حرکت برای تحریک سر بلند پشت بازو بسیار مناسب است و انقباض در نقطه ایزومتریک پامپ عضلانی شگفت انگیزی نصیب شما خواهد شد. با تغییر در زاویه میز و محل قرار گیری میله توسط انگشتان دستتان از رشد این عضله در تمامی زوایا بهرمند شوید. همچنین برای انجام این حرکت میتوانید از میله عادی نیز استفاده کنید.

این حرکت برای تکرار بین ۸ – ۲۰ مناسب است، تمرکز خود را در انتهای حرکت و مکث کردن در هر ست بگذارید تا به بیشترین میزان کشش سر بلند، پشت بازو خود برسید.

پشت بازو سیم کش تک دست از پشت سر

single-arm-overhead-cable-extensions

این حرکت بیشتر از یک حرکت ایزوله است و تمرکز آن تولید تنش در حد توانش میباشد. با انجام این حرکت شما قادر خواهید بود توجه بیشتری به عضلات پشت بازو دستانتان داشته و بطور جداگانه منقبض نمایید. انجام این حرکت با کابل به دلیل تنش بیشتری که در عضله ایجاد می‌نماید توصیه شده و بالا بردن دست پشت سر بدلیل جاذبه زمین سر بلند پشت بازو نیز درگیر خواهد شد.

پشت بازو دیپ دست جمع با وزنه

weighted-narrow-grip-dips

دو حرکت اولی برای تحریک پشت بازو مخصوصا سر بلند پشت بازو مناسب است، این حرکت برای رشد عضلانی تمامی سرهای پشت بازوست مخصوصا سر بیرونی. تمرکز این حرکت بر روی عضله پشت بازو بدون کمک گرفتن از سرشانه است تا بیشترین فشار را به این عضله آورده و حداکثر رشد عضلانی را داشته باشد.

اگر به دنبال افزایش حجم عضلانی هستید از برنامه‌های بدنسازی با هدف عضله سازی و یا از مربی آنلاین فیتنس پرو استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام فیتنس پرو را دنبال کنید

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *