3-reasons-why-you-should-eliminate-rest-days

۳ دلیل برای حذف روز استراحت

آیا بدنبال عضله سازی و چربی سوزی هستید؟ دکتر جیم استوپانی به شما خواهد گفت چرا نباید روز استراحت در برنامه فول بادی داشته باشید!

من دکتر جیم استوپانی به انجام تمرینات فول بادی یا تمام عضلات بدن با مشاهده نتایجی که بدست می‌آید اعتماد کامل دارم و بنظرم خیلی مهمه که ۷ روز هفته را تمرین کنید.

دلیلی برای تمرین زدگی وجود ندارد زیرا بدن انسان برای فعالیت روزانه و بدون استراحت طراحی شده است. با انجام تمرینات صحیح فول بادی شما تمام بدنتان را هر روز هفته بدون مصدومیت تمرین خواهید داد.

در ادامه ۳ دلیل که چرا من به حذف روزهای استراحت اعتقاد و موجب پیشرفت نتایج تمرینی می‌شود را خواهید خواند.

۱

چربی سوزی بهتر

رابطه بین کار بیشتر و سوزاندن کالری بیشتر واضح است، یعنی چربی بیشتری از بین خواهد رفت. با این حال تمرینات مقاومتی دست به کار شده و باعث فعال کردن ژن‌های متابولیک در فیبر عضلات خواهد شد.

وقتی روزانه تمرین با وزنه دارید، ژن‌های متابولیکی در فیبر عضلاتی را که تمرین می‌دهید فعال می‌شوند. بنابراین با روشن و فعال کردن این ژن‌ها روزانه چربی بیشتری خواهید سوزاند.

۲

رشد عضلانی بهتر

تحقیقات انجام شده بر روی تمرینات فول بادی هر روز هفته، افزایش رشد و قدرت عضلات را نشان می‌دهد. این موضوع به همان ژن‌هایی که در بخش چربی سوزی در موردشان صحبت کردیم برمی‌گردد.

با انجام روزانه (۷ روز هفته) تمرینات مقاومتی ژن‌هایی که در رشد و سنتز عضله درگیر هستند، فعال بوده و به پروسه سنتز پروتئین ادامه خواهند داد. که موجب افزایش سایز و قدرت خواهد شد. اگر این کار را یک روز هم قطع نکنید همیشه فعال خواهد بود.

۳

سلامت عمومی بهتر

یکبار دیگه باید بگم کلید سلامت عمومی بهتر تکیه بر فعال سازی ژن توسط تمرینات روزانه است. این ژن‌ها در متابولیسم و سلامتی دخیل هستند. فعال کردن آنها از طریق تمرینات روزانه به افزایش طول عمر، خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر افسردگی، مشکلات قلبی، سرطان و دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

این ۳ دلیلی بود که باید روز استراحت حذف شود و انجام تمرینات فول بادی را مدنظر قرار داشته باشید. در روزهای آینده برنامه تمرین فول بادی را در قسمت برنامه تمرین قرار خواهیم داد.

منبع: BodyBuilding.com

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

یک دیدگاه برای “۳ دلیل برای حذف روز استراحت”

  1. Pingback: برنامه بدنسازی فول بادی ۵×۵ جیم استوپانی - فیتنس پرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *