۳ راه برای کاهش فلات چربی سوزی

فلات در چربی سوزی موجب نا امیدی شما از دوره چربی سوزی میگردد، با آن آشنا شوید و مقابله کنید.

اگر برای تابستان در حال برنامه‌ریزی یا انجام برنامه چربی سوزی در حال حاضر هستید در مسیر این هدف با فلات تمرین مواجه خواهید شد فلات تمرین زمانی رخ می‌دهد که بدن شما با شرایط وقف یافته و دیگر هیچ واکنشی به تمرینات، تغذیه و… نشان نمی‌دهد. در حقیقت فلات تمرین موضوعی عادی است و در مسیر پیشرفت مثبت لازم بوده زیرا کل پروسه نیازمند بازخورد می‌باشد. در بیشتر مواقع در مواجه با بازخورد عدم نتیجه لازم از برنامه چربی سوزی تغییر تمرینات هوازی و رژیم غذایی می‌باشد.

در ادامه با راه‌های مقابله با فلات در مسیر چربی سوزی را باهم آشنا خواهیم شد.

کاملا دقیق باشید

یکی از دلایلی که افراد سریعا با فلات مواجه می‌شوند عدم دقت کافی به جزئیات است. متاسفانه هنوز اختلافات شدید کوچکی در ذهن افراد زمان نحوه تقسیم وعده‌هایی غذایی وجود داشته و افراد به صورت دلخواه به وعده‌های غذایی خود مواد غذایی یا حتی به نوشیدنی خود افزودنی اضافه می‌کنند. با این کار به استقبال از فلات میروید و همیشه در زمان چربی سوزی به کوچک‌ترین جزئیات توجه داشته باشید و در خوردن و نوشیدن هر ماده غذایی طبق برنامه‌ای که مربی به شما داده عمل کنید.

بیش از حد تمرینات هوازی انجام ندهید

تمرینات هوازی بهترین وسیله‌ برای چربی سوزی است اما باید با مراقبت استفاده شود! در روز یک نوع برنامه تمرین را باید به همراه تغذیه صحیح انجام دهید تا حداقل مقدار کوچکی از مسیر پیشرفت را طی کنید، با گذشت آهسته زمان و انجام تمرینات هوازی شما بر فلات غلبه خواهید کرد. پس از دوره چربی سوزی باید یک دوره کوتاه مدت تمرینات هوازی داشته تا به آرامی به شرایط پیش از شروع دوره چربی سوزی برگردید تا ریکاوری انجام و سطح کورتیزول کاهش یابد، فراموش نکنید تغذیه در این زمان نیز باید به آرامی تغییر کند.

تنظیم کالری

عموما روش‌های مختلفی برای کمک به کسری کالری در رژیم چربی سوزی وجود دارد. با این حال خوردن مواد غذایی با کالری بالا موجب افزایش متابولیسم و تاثیر مثبت بر روی لپتین در شرایط خاص می‌شود. چگونگی تقسیم و زمان‌بندی خوردن مایکروها برای هر شخص با شخص دیگر متفاوت می‌باشد.

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *