3-ways-to-make-tracking-macros-easier

۳ راه برای محاسبه راحت‌تر درشت مغذی‌ها

همیشه عضلات در آشپزخانه ساخته می‌شود...

می‌دونم، محاسبه‌ی وزن تمام مواد غذایی و پیگیری درشت مغذی ها در هر وعده غذایی مخصوصا زمانی که گرسنه هستید کار بسیار سختی است، با محاسبه مواد غذایی در هر وعده شما به میزان مورد نیاز کالری و درشت مغذی دریافت کرده و در هر دوره تمرینی مانند چربی سوزی، نگهداری عضلات و حجم باشید باید این کار را انجام دهید.

درشت مغذی‌ها شامل کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و لیپیدها هستند که به عنوان منابع انرژی یا به عنوان بلوک‌های ساختمانی به کار می روند. اگر از این میزان مطلع نیستید از طریق محاسبه‌گر فیتنس پرو با توجه به فعالیت روزانه و هدفی که دارید همین حالا محاسبه کنید.
در ادامه برای ساده‌تر شدن این فرایند ۳ راه برای محاسبه راحت‌تر درشت مغذی‌ها خواهیم گفت.

منو غذایی درست کنید

برای مثال ۱۰ دستور آشپزی خاص برای وعده‌های غذایی خود آماده کنید و با انجام این کار شما نیازی به محاسبه ریاضی میزان درشت مغذی‌ها در هر وعده نداشته و تنها باید مواد خام را با استفاده از ترازو اندازه بگیرید و وعده غذایی را آماده کنید.

آشپزی حجیم!

اگر که جز اون دسته افرادی باشید که در طول روز بسیار درگیر هستند ساده‌ترین راه آماده سازی وعده‌های غذایی از شب گذشته یا آخر هفته است، مانند تمام بدنسازان که در اینستاگرام و یوتیوب نحوه آماده سازی وعده‌های غذایی خود را در آخر هفته فیلم می‌گیرند.
شما هم می‌توانید چندین غذا در آخر هفته آماده کنید و هر وعده را پس از محاسبه مورد نیاز در هر وعده با استفاده از ترازو در ظرف قابل گرم کردن در مایکرویو گذاشته و تا آخر هفته تنها کاری که باید انجام دهید درآوردن ظرف از یخچال و گرم کردن آنهاست.

اپلیکیشن موبایل

اپ‌هایی موبایل زیادی موجود دارند که به کمک شما آمده و با واردکردن میزان وزن مواد غذایی ارزش غذایی آن را به شما می‌گویند و همچنین میتوانید مواد غذایی که در هر وعده میل کرده‌اید را وارد کنید تا در انتهای روز به شما میزان دریافتی کالری و درشت مغذی و… را به شما گویند. اپلیکیشن پیشنهادی ما به شما My Fitness Pal می‌باشد.

 

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *