5-simple-rules-for-lose-weight

۵ قانون ساده برای کاهش وزن

اگر وافعا قصد کاهش وزن دارید این قوانین را حتما امتحان کنید...

احتمالا کارهایی که نباید در زمان کاهش وزن انجام دهید را می‌دانید، اما ۲ چیز همیشه در دوران کاهش وزن ضروری است و آن دو عبارتند از تغذیه سالم و تمرین روزانه، در این مقاله ۵ قانون ساده برای کاهش وزن رو به شما خواهیم گفت که با انجام این قوانین کوچک و ساده شروع دوران جدیدی در کاهش وزن برای شما شروع خواهد شد.

۱

وعده‌های غذایی بزرگ را جایگزین میان‌وعده‌ها کنید

گَری فریزر «استاد پزشکی در دانشگاه لومالیندا در کالیفرنیا» می‌گوید: همیشه گفته شده برای کاهش وزن وعده‌هایی غذایی متعدد با حجم کم میل کنید تا میزان قند خون ثابت باشد. اما یک تحقیق جدید نشان می‌دهید، افرادی که کمتر غذا می‌خورند و وعده‌های غذایی بزرگتری میل می‌کنند کاهش وزن بیشتری دارند. بدین ترتیب که وعده‌های غذایی بزرگتر برای پردازش نسبت به وعده‌های غذایی زیاد با میزان کم کالری بیشتری می‌سوزاند.
پس به صبحانه، نهار و شکم کم تکیه کنید!

۲

کمتر عرق کنید!

بله درسته! در یک تحقیق انجام شده در ۲ گروه از دوچرخه سوارانی که بمدت ۳۰ و ۶۰ دقیقه رکاب زدند مشخص شد گروهی که ۳۰ دقیقه رکاب زده‌اند، ۳۳ درصد بیشتر نسبت به گروه ۶۰ دقیقه‌ای کاهش وزن داشته و همچنین ۲۰ درصد از آنها در همان روز زمان بیشتری را فعال بودند.
از زمانی که ما انسان‌ها برای نگه‌داری کالری برنامه ریزی شده‌ایم، زمانی که کالری بیشتری از تمرین می‌سوزانیم؛ بدنمان با فعالیت کمتر و خوردن بیشتر این کالری را مجددا ذخیره خواهد کرد.

بنابراین ۲ گزینه وجود دارد:

  1. تمرینات هوازی ۳۰ دقیقه در روز انجام و حداقل ۴ بار در هفته انجام شود.
  2. اگر به تمرینات طولانی علاقه دارید، تمرینات را به دو قسمت تقسیم کنید تا زمزمه متابولیسم را حس کنید.

۳

کربوهیدرات غلات‌دار

افرادی که کربوهیدرات‌های غلات‌دار مصرف می‌کنند لاغرتر هستند، چرا؟ این کربوهیدرات برای شکستن نیاز به انرژی اضافی دارند. فیبر موجود باعث به تله افتادن کالری‌ها شده و پیش از تبدیل شدن به چربی در بدن سوخته خواهد شد.

تبدیل برنج سفید به برنج قهوه‌ای یا اضافه کردن جو دو سر به اسموتی که برای میان‌وعده میل می‌کنید میتواند اولین قدم‌ها باشند.

۴

در اتاق خنک بخوابید

بدن انسان دو نوع توده چربی دارد: سفید(ذخیره انرژی) و قهوه‌ای(باعث سوزاندن انرژی و تولید گرما می‌شود). دمای محیط بر روی برد هریک از این دو نوع چربی تاثیر می‌گذارد.

تحقیقات بر روی داوطلبانی در دو گروه که، گروه اول در اتاق تقریبا ۲۳ درجه سانتی‌گراد و گروه دوم در اتاق تقریبا ۱۸ درجه سانتی‌گراد بمدت یکماه خوابیده دریافتند افرادی که در اتاق سرد‌تر خوابیده بودند ۴۲ درصد چربی قهوه‌ای بدنشان بیشتر فعال بوده و متابولیسم آنها ۱۰ درصد سریع‌تر بوده است.

۵

تا آخر غذای داخل بشقاب را نخورید

ارین پالینسکی-ویِد نوسیده کتاب می‌گوید: شما با چشمانتان غذا می‌خورید تا اینکه به صدای بدنتان گوش داده و نشانه سیری را احساس کنید. شما اغلب بیشتر از آنچه که بدنتان نیاز داشته باشد غذا می‌خورید.

از خوردن ۱۰ درصد غذایی که در بشقاب قرار دارد صرف نظر کنید، با انجام همین کار شما تقریبا ۲۰۰ کالری در روز کمتر انرژی دریافت کرده و به در ۶ ماه ۴٫۵ کیلوگرم چربی خواهید سوزاند.

۳ قانون از ۵ قانونی که گفته شد شاید در نگاه اول کمی عجیب بنظر برسد و با چیزی که می‌دانیم تناقض داشته باشد اما همیشه بیاد داشته باشید که امتحان کارهای جدید و تنوع در نوع تمرین و رژیم غذایی مانع از توقف بدن می‌شود.
مورد پنجم برای افرادی است که رژیم غذایی دقیقی ندارند و میزان دریافتی هر وعده را اندازه نمی‌گیرند.

منبع: مجله سلامت بانوان

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *