رژیم غذایی سالم با بودجه محدود

اغلب درباره داشتن رژیم غذایی سالم با بودجه محدود از طریق آیدی پشتیبانی تلگرام فیتنس سوال پرسیده میشود. حقیقت این است که گاهی اوقات شما باید فداکاری کنید و براساس اولویت‌های زندگی که دارید هزینه‌ها را اولویت دهی کرده تا به هدفی که می‌خواهید برسید. بدنسازان معروف دنیا همگی در ابتدای دوره حرفه‌ای خود دچار همین مشکلات شده‌اند اما با مدیریت صحیح و اختصاص بودجه محدودشون به موارد مهم از پس این شرایط بر آمده‌اند.

در این مقاله به ۴ نکته برای داشتن رژیم غذایی سالم با بودجه محدود خواهیم پرداخت.

اولویت با پروتئین!

پروتئین مهم‌ترین بخش رژیم غذایی شماست و کیفیت و منابع اون بسیار مهم است. به عنوان مثال چربی موجود در بال یا ران مرغ بالاست و کیفیت پروتئین اون از سینه مرغ پایین‌تر است و یا چربی موجود در استیک یا ماهی اگر از کیفیت کمی برخوردار باشد حاوی مواد سمی است. به همین دلیل توجه کاملی به پروتئین داشته باشید و بودجه کافی برای خرید پروتئین بگذارید و کیفیت را فدا نکنید.

اگر چندین مارک تخم مرغ که در ایران وجود دارند را مقایسه کنید اغلب بجز چند برند از کیفیت پایینی برخوردار هستند، اما این موضوع تا زمانی که سفیده تخم مرغ را میخورید مشکلی ندارد چون ویتامین و کیفیت زرده تخم مرغ مهم است. پس تخم مرغی را بخرید که از لحاظ قیمتی پایین‌تر است اما به سایز تخم مرغ‌ها دقت داشته باشید چون در برخی مواقع اندازه تخم کبوتر هستند. :دی

ارگانیک همیشه در اولویت نیست!

در حالی که مواد غذایی ارگانیک بدلیل نوع کشت یا پرورش ترجیح داده می‌شوند، اما در زمانی که بودجه محدود داریم خریدشان منطقی نیست. برای مثال خرید مرغ ارگانیک یا گوشت گوساله یا گوسفند یا سبزیجات ارگانیک باید هزینه بالاتری بپردازیم و در این حالت خریدشان منطقی نیست.

دنبال زرق و برق نباشید!

حتما داخل فروشگاه‌ها و مغازه سر کوچه جو، برنج قهوه‌ای و… را دیدید که در بسته بندی شیک برای فروش عرضه میشن، وقتی قیمت این مواد غذایی را با قیمت فله مقایسه می‌کنید متوجه اختلاف خیلی زیاد میشید. بهتون پیشنهاد میکنم اینگونه مواد غذایی که کمتر دچار انواع آلودگی و افت کیفیت میشوند را از مغازه‌هایی که بصورت فله عرضه می‌کنند خریداری کنید، در ابتدا مقدار کمی برای تست بخرید و پخت کنید و اگر کیفیتش خوب بود مجددا به میزان بیشتر خرید کنید.

دنبال تخفیف باشید!

در انتهای روز و یا در برخی روزها فروشگاه هایپراستار تهران مواد غذایی را با تخفیف خوبی به فروش میرسونه که اگر ساکن تهران هستید بد نیست برای خرید برخی مواقع به این فروشگاه سر بزنید. میدونم الان پیش خودتون می‌گید که این همه از اون سر تهران پول بنزین بدم و تو ترافیک باشم برای تخفیف بیام اینجا یا اینکه من اصلا ساکن تهران نیستم!؟ من هم میگم کار منطقی نیست و فروشگاه‌های محله خودتون رو بررسی کنید و اگر که تخفیف داشت خرید کنید.

فراموش نکنید همیشه در زمان تخفیف بخوبی ماده غذایی که میخرید از لحاظ کیفیت و تازگی بررسی کنید.

آیا راه حلی به ذهنتان میرسد؟ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *