۴ مکمل مهمی که هر روز باید مصرف کنید

از زبان نیل یودا هیل: تقریبا من در مورد مکمل‌ها کمتر مینویسم زیرا از اهمیت کمتری برخوردار و از نظر من تمرین و تغذیه مناسب در اولویت هستند. به همین دلیل است که زمان زیادی را برای یادگیری این دو مهم می‌گذارم. به‌هرحال دلایل مختلفی برای مصرف مکمل‌های غذایی وجود دارد که عبارتند از:

  • به حداکثر رساندن ریکاوری و جلوگیری از قرارگیری در شرایط کاتابولیسم
  • افزایش زمان قرارگیری در حالت آنابولیسم
  • کمک به سیستم ایمنی بدن
  • اطمینان از فعالیت سالم سیستم گوارش

در ادامه چهار مکمل غذایی که احساس میکنم باید روزانه مصرف کنید تا اهداف بالا را بدست آورید به شما خواهم گفت

آنزیم‌های گوارشی و پروبیوتیک‌ها

این دو مکمل از هم جدا هستند اما بر عقیده من مصرف هر دو به یک اندازه مهم است . برای افزایش بهره‌وری سیستم گوارش که مسیر دریافت و دفع مواد غذایی است باید این دو مکمل را مصرف نمایید.
همچنین این مکمل‌های غذایی حساسیت‌های غذایی شما را کاهش داده و به حفظ و بالانس باکتری‌های مفید درون سیستم گوارش کمک کرده و جذب مواد غذایی توسط بدن را راحت‌تر از قبل کرده و این موضوع به در ریکاوری و سلامت کلی بدن به شما کمک خواهند کرد.

امگا ۳

امگا ۳ بسیار برای سلامتی مفید بوده و مزایای مختلفی از جمله:

  • مبارزه با التهاب
  • کمک در تولید تستوسترون
  • کمک در سلامتی مفاصل
  • کمک در سلامتی کلسترول
  • حمایت از حساسیت به انسولین

خوردن مقدار ۳ – ۹ گرم از این مکمل با توجه به ترکیب بدنی و وزن توصیه می‌گردد.

روی

زینک یا همان روی یک ماده معدنی است که احساس میکنم اغلب دست کم گرفته میشود. اگر مایل به رشد عضلانی هستید به ادامه بدقت گوش دهید، روی در تولید طبیعی تستوسترون توسط بدن کمک کرده و در تئوری باعث افزایش ریکاوری و توانایی بدنی می‌گردد. بین ۳۰ – ۴۰ گرم در روز مصرف روی توصیه شده و این مقدار با توجه به هر فرد متفاوت است.

لوسین

همیشه به مصرف BCAAs  و آمینواسیدها توجه ویژه ای داشته باشید! اگر بدانید من یکی از طرفداران گلوتامین هستم و برای ریکاوری بهتر و سلامتی روده همراه با BCAAs توصیه میکنم. با این حال لازمه در مورد BCAAs مقداری توضیح بدم یکی از آمینواسیدهای مهم در BCAAs لوسین است که در سنتز پروتئین توسط عضلات نقش داشته و در نهایت به رشد عضلانی کمک خواهد کرد. مصرف مقدار بیشتری از لوسین با توجه به مکملی که خریداری کرده اید در رسیدن سریعتر به هدف شما را کمک خواهد کرد. توصیه میشود قبل و در طول تمرین BCAAs مصرف نمایید.

تعداد زیادی مکمل وجود دارد که میتوان در روز مصرف کرد اما مصرف ۴ مکملی که گفته شد به تمامی افراد توصیه میشود.

 

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *