۳ را برای افزایش سایز بازو

هر ورزشکاری که علاقه به رشد عضلانی دارد تمایل به رشد سایز بازو هایش دارد، در برخی مواقع این گروه عضلانی به عنوان یک تمام کننده فیزیکی زیبا نیز میباشد. در حالیکه رشد عضلانی در مغز اکثر بدنسازان فراتر از رشد عضلات بازو هست و اکثرا تمایل به رسیدن به حداکثر توان رشد در تمام گروه عضلانی را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که موارد زیادی است که باعث تقویت توانایی شما در باشگاه میگردد تا بتوانید بازوهایتان را تمرین دهید. پیشنهاد میکنم حتما مقالاتی که در فیتنس پرو میباشد را مطالعه نمایید.
در ادامه ۳ کلید مهم را به شما در این مقاله از فیتنس پرو معرفی خواهیم کرد که با انجام آنها بازوهای شما از قبل بهتر واکنش نشان خواهند داد.

ابتدا بازو را فعال کنید

قبل از شروع ست اول بازوهای خود را به درستی گرم کنید، منظور از گرم کردن جلوگیری از مصدومیت نیست. هدف رساندن بازو به حداکثر توان میباشد. این موضوع مرا شگفت زده میکند که اکثر افراد پتانسیل واقعی رشد بازوهایشان را بدلیل گرم نکردن از دست میدهند. که به این معناست شما از حداکثر توان فیبر عضلانی بازو استفاده نمیکنید.

با استفاده از نکات زیر بازوهای خود را قبل از شروع تمرین گرم کنید:

  • ۲ – ۳ ست با وزنه سبک بازوها را گرم کنید تا خون به عضله به میزان کافی برسد.
  • در ست‌های گرم کردن انقباض کامل عضلانی را انجام دهید، به عبارت عضلات بازو را سفت کنید تا میزان فیبر عضلانی بیشتری درگیر شود.
  • با اضافه کردن مکث تاکید بیشتری بر روی سفت شدن عضله نمایید.

چرخش مچ به سمت خارج را فراموش نکنید

زمانی که حرکت جلوبازو دمبل را انجام میدهید همیشه به یاد داشته باشید مچ های خود را به سمت بیرون بچرخانید، و این موقعیت را تا بازگشت به حالت اولیه داشته باشید. برای انجام این حرکت دمبل هایی مناسب را انتخاب نمایید و آماده برای انجام حرکت جلو بازو شوید، سپس در حین بالا آوردن مچ‌های خود را به سمت بیرون بچرخانید یعنی انگشتان شصت خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخند در انجام این حرکت دقت کامل را داشته باشید زیرا حداکثر فیبر عضلانی را درگیر خواهد که به رشد عضلانی منجر خواهد شد.

عضلات بازو را همیشه درگیر کنید!

درست شنیدید به عضلات بازو اجازه ندهید در زمان انجام ست استراحت کنند و نرم باشند، بیشترین فشار را بر روی بازو بیاورید. برای این کار از وزنه های مناسب استفاده کنید تا بیشترین فشار بر روی آنها آورده شود وزنه های سنگین جز درگیر کردن سرشانه و کمر در انجام حرکت و کمترین فشار به بازوها هیچ نتیجه ای در بر نخواهند داشت.

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *