رشد عضله سینه خود را افزایش دهید!

سینه یکی از سخت ترین قسمت های بدن برای رشد در اکثر افراد است و...

با توجه به سابقه‌ای که این چند سال بدست آوردم سینه یکی از سخت ترین قسمت های بدن برای رشد در اکثر افراد است و دلایلش در ادامه خواهم گفت. اکثر افراد در تلاش برای رشد عضله سینه خود هستند اما نتیجه‌ای بسیار کم را میگیرند، با استفاده از متد زیر خواهید توانست بر این موضوع فارق شوید.

چرخیدن سرشانه به داخل

بدلیل نحوه زندگی روزانه‌ای که داریم اکثر روز سر پا هستیم و سرشانه را بطور اتفاقی هم روز سینه تمرین میدهیم و هم روز سرشانه! و از شکل چرخیدن سرشانه رو به داخل رنج میبریم و به این معناست که ما در انجام حرکات پرس بیشتر از سر جلویی دلتوئید استفاده میکنیم تا عضله سینه و دلیل کوچک بودن عضلات سینه میباشد که با استفاده از تمرینات روزانه زیر خواهید توانست این مشکل را حل کنید.

 • هر روز حرکات کششی انجام دهید به اینصورت که سرشانه را به عقب داده و سینه را به جلو فشار دهید.
 • اغلب سرشانه پرس و نشر از جانب خم انجام دهید تا به ساخت حالت بدنی قوی تر(صحیح) دست یابید.
 • با استفاده از فوم رول نازک که مانند وردنه میباشد سرشانه و سینه خود را روزانه ماساژ دهید.

دامنه حرکت کوتاه بهتر است

همیشه ما فکر میکنیم انجام کامل دامنه حرکت بهتر است، در برخی مواقع انجام دامنه کوتاه مفید است. برای رشد سینه پیشنهاد میشود که دامنه حرکت کوتاه باشد اما برای اینکه به چه صورت انجام دهید به ادامه توضیحات دقت کنید، برای انجام حرکات سینه نه آنقدر دستانتان پایین بیاورید که به سر جلویی دلتوئید(عضله سرشانه) فشار وارد شود و نه آنقدر دستانتان را بالا بیاورید که عضلات پشت بازو درگیر شود. دامنه حرکت را بین این دو نقطه در نظر بگیرید و تا حد توان عضله سینه را منقبض کنید.

با سینه پرس انجام دهید

این کلید مهمی است که اکثر افراد قادر به باز کردن قفلش نیستند، وقتی که شما پرس سینه انجام میدهید اکثر کار را عضلات سرشانه و پشت بازو انجام میدهند و پس از آن عضله سینه وارد عمل میشود که باعث میشود اکثر افراد سینه های کوچکی داشته باشند برای مقابله با این موضوع باید ارتباط ذهن و عضله ایجاد کنید، در این زمان شما با ذهنتان ابتدا به عضله سینه را فرمان داده که در پرس عضله شروع شروع کننده باشد و پس از آن عضلات سرشانه و پشت بازو وارد عمل شوند.
با یادگیری ارتباط ذهن و عضله شما قادر خواهید بود نقص‌های بدنی که دارید را برطرف کنید.

با این نکاتی که در مقاله یاد گرفتید، بر روی انجام آرام تکرار حرکات تمرکز کنید و برای بازگشت به نقطه شروع ۴ – ۵ ثانیه زمان بگذارید. و با استفاده از ارتباط ذهن و عضله بیشترین فشار را به عضله سینه بیاورید.

پدرام آریان پور

3 دیدگاه برای “رشد عضله سینه خود را افزایش دهید!”

 1. Asal در تاریخ ساعت 8:59 ب.ظ گفت:

  Merc khaeli khob bood

 2. AliReza_s7 در تاریخ ساعت 8:36 ب.ظ گفت:

  سلام، میتونید بگید سرشانه نشر از پشت به چه صورتی انجام میگیره

  • پوریا در تاریخ ساعت 10:31 ب.ظ گفت:

   سلام

   مرسی از توجهی که کردید این قسمت کمی اشتباه در ترجمه داشت که اصلاح گردید.

   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *