یک قدم جلوتر از گذشته خود با محاسبه‌گرهای فیتنس پرو ورود به محاسبه‌گر

درد شانه در دیابتی ها

ابتلا به دیابت باعث سختی حرکت و ایجاد درد در شانه ها می شود، وقتی مردم به دیابت فکر می کنند هرگز به ذهنشان هم خطور نمی کند که درد شانه یکی از علائم آن است.

ولی رابطه ای میان درد شانه ها و دیابت های نوع اول و دوم وجود دارد.

ابتدا دردهای غیرقابل توضیح به مدت چند هفته در شانه بروز می کند که ناشی از سفت شدن و دشواری در تحرک این ناحیه از بدن است پس از آن حالت خشک شدگی شانه ها کم کم از بین رفته و تحرک راحت آن دوباره باز می گردد.
کسی هنوز علت دقیق این وضع را نمی داند ولی به گفته دانشمندان ممکن است نتیجه افزایش بیش از حد گلوکز در شانه ها و به هم چسبیدگی فیبرهای کلاژن باشد که تحرک شانه ها را دشوار می کند.

برای حل این مشکل پزشکان راه هایی پیشنهاد می کنند که از همه مهم تر کنترل میزان قند خون است.

مصرف داروهای ضد التهاب نیز می تواند در کاهش درد شانه ها موثر باشد.

همچنین فیزیوتراپی و نرمش های کششی در خانه می تواند به تحرک پذیری راحت تر شانه ها کمک کند.

در نهایت آرتروسکوپی شانه و برداشتن بافت های زخمی شده می تواند در آزاد کردن رباط ها و عضلات بسیار موثر باشد.

→ مطلب قبلی

فواید سمنو

مطلب بعدی ←

۱۵ نکته تغذیه برای ورزشکاران

در مورد سالار محسنی

در بیست و سومین سال زندگیم هستم و لیسانس تربیت بدنی دارم، علاقه بسیار زیادی که از نوجوانی به بدنسازی داشتم باعث شد سال 90 و 91 در مسابقات 70 کیلوگرم تهران و کرج نفر اول بشم و مقام اول کشوری و سوم انتخاب جهانی در شهر مشهد مقدس را بگیرم. و همچنین سال 92 در تیم ملی wbff ایران در دسته +75 کیلوگرم حضور پیدا کنم. در حال حاضر مربیگری درجه 2 و 3 و داوری درجه 3، مربی و داور بین المللی ifbb و همچنین مربیگری بدنسازی ورزش های رزمی و کشتی را دارم و خارج از دنیای ورزش یک معمار هستم.

دیدگاه شما درباره ی این مطلب چیست؟