توصیه دنیس ولف برای رشد عضلات سینه

دنیس ولف یکی از معروف و با تجربه ترین بدنسازان دنیاست، در این مطلب توصیه دنیس ولف برای رشد عضلات سینه با هم مرور میخوانیم تا به رشد حداکثری عضلات سینه دست یابیم.

احتمال دارد دیده باشید بدنسازان سبک وزنی را که وزنه های خیلی زیاد بویژه در حرکتی مثل پرس سینه جابجا میکند، اما وقتی به عضلات آنها دقت میکنید هیچ سایز قابل قبولی که متناسب با وزنه های کاربردی باشد را مشاهده نمیکنید از طرفی بازوهای آنها را نسبتا ً بزرگ میبینید.

این آدمها معمولا ً از عدم رشد سینه خود می نالند. مشکل آنها این است که بیش از حد به وزنه های سنگین تکیه میکنند و در این میان حس کردن عضله را فراموش میکنند و چون در گیری عضلات سینه کم است رشدی هم عایدشان نمی شود. بهرحال نباید فراموش کرد که بین وزنه جابجا کردن و تمرین دادن عضلات تفاوت وجود دارد اکثر افراد عضلات خود را تمرین نمیدهند و این در مورد سینه خیلی بیشتر از دیگر عضلات صدق میکند.

روز شنبه هر هفته میتوانید وارد هر باشگاهی که دوست دارید شوید و ببینید چند نفر قادرند وزنه ۱۴۰ کیلویی را برای پرس سینه برای چند تکرار بروند. آنها سعی نمیکنند عضلات خود را حس کنند بلکه فقط دنبال جابجایی وزنه ها هستند از بین آنها فقط تعداد انگشت شماری هستند که از عضلات سینه توسعه یافته ای برخوردارند.

برای حس کردن عضله در تمرین بویژه عضله سینه باید وزنه کاربردی سبک تر انتخاب شود و در هر تکرار کشش و انقباض عضلات نیز حس شود.

سعی کنید پرس سینه را خیلی آهسته و آرام اجرا کنید. حتی بدون هیچ وزنه ای باید روی عضله خود تمرکز داشته باشید که بتوانید عضله خود را منقبض کنید. چنانچه دارای این توانایی نیستید لازم است روی آن کار کنید.

نویسندگان مهمان

این مطالب توسط نویسندگان مهمان نوشته شده است، در صورتی که در محتوای اشتباهی وجود دارد لطفا اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *