یک قدم جلوتر از گذشته خود با محاسبه‌گرهای فیتنس پرو ورود به محاسبه‌گر

توصیه دنیس ولف برای رشد عضلات سینه

دنیس ولف یکی از معروف و با تجربه ترین بدنسازان دنیاست، در این مطلب توصیه دنیس ولف برای رشد عضلات سینه با هم مرور میخوانیم تا به رشد حداکثری عضلات سینه دست یابیم.

احتمال دارد دیده باشید بدنسازان سبک وزنی را که وزنه های خیلی زیاد بویژه در حرکتی مثل پرس سینه جابجا میکند، اما وقتی به عضلات آنها دقت میکنید هیچ سایز قابل قبولی که متناسب با وزنه های کاربردی باشد را مشاهده نمیکنید از طرفی بازوهای آنها را نسبتا ً بزرگ میبینید.

این آدمها معمولا ً از عدم رشد سینه خود می نالند. مشکل آنها این است که بیش از حد به وزنه های سنگین تکیه میکنند و در این میان حس کردن عضله را فراموش میکنند و چون در گیری عضلات سینه کم است رشدی هم عایدشان نمی شود. بهرحال نباید فراموش کرد که بین وزنه جابجا کردن و تمرین دادن عضلات تفاوت وجود دارد اکثر افراد عضلات خود را تمرین نمیدهند و این در مورد سینه خیلی بیشتر از دیگر عضلات صدق میکند.

روز شنبه هر هفته میتوانید وارد هر باشگاهی که دوست دارید شوید و ببینید چند نفر قادرند وزنه ۱۴۰ کیلویی را برای پرس سینه برای چند تکرار بروند. آنها سعی نمیکنند عضلات خود را حس کنند بلکه فقط دنبال جابجایی وزنه ها هستند از بین آنها فقط تعداد انگشت شماری هستند که از عضلات سینه توسعه یافته ای برخوردارند.

برای حس کردن عضله در تمرین بویژه عضله سینه باید وزنه کاربردی سبک تر انتخاب شود و در هر تکرار کشش و انقباض عضلات نیز حس شود.

سعی کنید پرس سینه را خیلی آهسته و آرام اجرا کنید. حتی بدون هیچ وزنه ای باید روی عضله خود تمرکز داشته باشید که بتوانید عضله خود را منقبض کنید. چنانچه دارای این توانایی نیستید لازم است روی آن کار کنید.

→ مطلب قبلی

۵ مکمل مفید برای قبل از ورزش

مطلب بعدی ←

ﻭﻳﺘﺎﻣﻴﻨﻬﺎ ﻭ ﻣﻜﻤﻠﻬﺎﻯ ﻏﺬﺍﻳﻰ ﺭﻭ ﭼﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺯ ﺭﻭﺯ ﺑﺨﻮﺭﻳﻢ؟

در مورد سالار محسنی

در بیست و سومین سال زندگیم هستم و لیسانس تربیت بدنی دارم، علاقه بسیار زیادی که از نوجوانی به بدنسازی داشتم باعث شد سال 90 و 91 در مسابقات 70 کیلوگرم تهران و کرج نفر اول بشم و مقام اول کشوری و سوم انتخاب جهانی در شهر مشهد مقدس را بگیرم. و همچنین سال 92 در تیم ملی wbff ایران در دسته +75 کیلوگرم حضور پیدا کنم. در حال حاضر مربیگری درجه 2 و 3 و داوری درجه 3، مربی و داور بین المللی ifbb و همچنین مربیگری بدنسازی ورزش های رزمی و کشتی را دارم و خارج از دنیای ورزش یک معمار هستم.

دیدگاه شما درباره ی این مطلب چیست؟