تولید هورمون رشد را بصورت طبیعی افزایش دهید

در مطالب گذشته فیتنس پرو راه‌های افزایش طبیعی سطح هورمون تستوسترون را در دو مقاله(مشاهده مقاله اول، مقاله دوم) به شما گفتیم و آن مقالات طرفداران زیادی داشت و حالا تصمیم گرفتیم راه‌های بالا نگه داشتن هورمون رشد را نیز برای شما بیان کنیم. هورمون رشد یکی از کلیدی ترین هورمون‌های بدن است که تا حدی به ریکاوری، چربی سوزی و رشد عضلانی کمک میکند. با درنظر گرفتن میزان رشد طبیعی خواهید توانست این میزان را افزایش دهید.
با استفاده از ۳ راه زیر خواهید توانست بصورت طبیعی میزان تولید هورمون رشد را افزایش دهید.

خواب

شب‌ها پیک زمان‌ تولید سطح هورمون رشد میباشد که شما باید خوابیده باشید و کیفیت خواب نیز در تولید بیشتر این هورمون تاثیر بسزایی دارد، اکثر افرادی که به خواب سنگین میروند میزان تولید هورمون رشد بیشتری نسبت به افراد که مشکل خواب داشته و یا خواب عمیق ندارند است. اگر بدنبال خواب بهتر هستید این مقاله میتواند به شما کمک کند.

سطح انسولین را مدیریت کنید

زمانی که سطح انسولین خون افزایش میابد، سرعت تولید هورمون رشد کاهش میابد. برای فارق شدن بر این مشکل در انتخاب تغذیه صحیح و سالم دقت بیشتری داشته باشید و همیشه میزان انسولین خون را در سطح تعادل نگه دارید. برای مثال محدود کردن وعده‌های غذایی به ۳ وعده باعث افزایش بیش از حد انسولین خون شده، برای حل این مشکل تعداد وعده‌های غذایی را بیشتر کرده که میزان قند خون همیشه در سطح تعادل باشد.

همیشه لاغر بمانید

نتایج بررسی‌ها نشان میدهد افرادی که درصد چربی بالایی دارند از میزان تولید هورمون رشد و IGF-1 در مقایسه با افراد لاغر برخوردار هستند. همچنین بررسی‌ها نشان میدهد افرادی که از میزان چربی بدنشان کاسته‌اند مجددا میزان تولید این دو هورمون افزایش میبابد. از توضیحات فوق میتوان این نتیجه را گرفت که با لاغر ماندن خواهید توانست به میزان تولید هورمون رشد کمک زیادی نمایید.

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *