۷ نکته برای کات کردن و سوزاندن چربی‌

۱بعضی‌ اوقات در رژیم غذایی خود تقلب کنید

در حالی‌ که رمز رسیدن به بدنی خشک و عضلانی رژیم صحیح و سالم است ولی‌ تحقیقات نشان داده است که اگر هفته‌ی ۱ بار در برنامهٔ غذایی خود تقلب کنید کمک به چربی‌ سوزی و خشک کردن بدن می‌کند.

چرا کمک می‌کند: وقتی که شما شروع به رژیم سالم می‌کنید یک هورمون مهم به اسم لپتین ترشح اش در بدن کم میشود،سطح بالای این هورمون سبب افزایش متابولیسم بدن و کاهش اشتها میشود، در نتیجه هنگامی که شما در رژیم سالم هستید کمتر میسوزانید و بیشتر احساس گرسنگی می‌کنید، در حالی‌ که رژیم غذای با کالری بالا در در ۱ روز میزان ترشح این هورمون را بالا میبرد و چربی‌ سوزی شما رو بیشتر می‌کند.

پیشنهاد من : میزان کالری مصرفی‌تان را ۱ روز در هفته ۲۵% الی‌ ۵۰% بالا ببرید و کربوهیدرات مصرفی تان را در آن روز ۲ برابر کنید.

۲

قبل از خواب غذا فراموش نشود

نخوردن غذا قبل از خواب باعث می‌شه بدن از ماهیچه‌ها به عنوان سوخت استفاده کند و نتیجه منفی‌ بر رشد عضله دارد.

پیشنهاد من: دقیقا قبل از خواب ۲۲۰ گرم cottage cheese(کاله پنیری دقیقا به این اسم دارد ) ۱ قاشق کره بادام زمینی‌ یا ۱ سکوپ پروتئین دیر جذب(casein).

۳استفاده از کربوهیدرات‌های دیر جذب قبل از تمرین

خیلی‌ از ورزشکاران قبل از تمرین از کربوهیدرات‌های زود جذب(سیب زمینی‌ ، قند‌ها ، نون سفید) استفاده میکنند این عمل ممکن است انرژی افراد را در طول زمان تمرین بالا ببرد ولی‌ اثر چربی‌ سوزی نمی‌تواند داشته باشد.

چرا کربوهیدرات دیر جذب: تحقیقات یکی‌ از دانشگاه‌های تایوان نشان داده است که ورزشکارانی که از کربوهیدرات‌های دیر جذب (سیب‌زمینی شیرین ، پاستا، نان جو) همراه با پروتئین استفاده میکنند به مراتب کالری بیشتری نسبت به حالت‌های دیگر میسوزانند و در عین حال قدرت و استقامت شان نیز تغییر چشمگیری کرد.

پس: ۳۰ دقیقه قبل از تمرین ۲۰ الی‌ ۴۰ گرم کربو دیر جذب (سیب گزینهٔ خوبی‌ است ۱ عدد سیب بزرگ ۳۰ گرم کربو دارد) به علاوه ۲۰ گرم پروتئین وی (در صورت استفاده نکردن از مکمل ۱۰ عدد کشک به همراه ۱ لیوان شیر)

۴بعضی‌ از چربی‌‌ها دوست شما هستند

برای داشتن بدنی خشک چربی‌ را به هیچ وجه کنار نگذارید چربی‌ هایی مانند امگا ۳ و چربیهای اشباع نشده گزینه‌های خوبی‌ هستند.

چرا چربی‌: طی‌ تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا آان دستی کسانی‌ که رژیم کم کالری با چربی‌ بالا داشتند به مراتب بیشتر از کسانی‌ که رژیم کم کالری با کربو بالا داشتند چربی‌ سوزاندند.

نظر من: بادوم ،گردو، تخمه کدو، روغن زیتون ، حتی زرده تخم مرغ را در برنامهٔ خود بگنجانید.

نکته: تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است کسانی‌ که به عنوان صبحانه تخم مرغ کامل(با زرده) میخورن در طول روز کالری بیشتری میسوزانن ،ورزشکارا حتما صبحانه ۳ تا تخم مرغ کامل بخورید.

۵تمام میوه‌ها خوبن ولی‌ بعضی‌ از انها معجزه می کنند

تحقیقات کلینیک سندیگو نشان داده است کسانی‌ که ۳ بار در طول روز و هر وعده نصف گریپفروت استفاده میکنند طی‌ ۶ هفته ۲ کیلو گرم بیشتر از کسانی‌ که استفاده نمیکنند کالری میسوزنن ، این میوه علاوه بر پایین آوردن قند خون متابولیسم بدن را نیز افزایش میدهد، دومین میوه‌ای که واقعا معجزه می‌کند سیب است این میوه دارای آنتی اکسیدانی به اسم polyphenols است که علاوه بر اینکه قدرت و استقامت شما را در ورزش بالا میبرد کمک به چربی‌ سوزی به خصوص در ناحیه‌‌ شکم می‌کند.

نظر من: نصف گریپفروت برای صبحانه و ناهار فراموش نشود، ۱عدد سیب بزرگ قبل از تمرین

۶کلسیم و این همه کار؟

تحقیقات نشان میدهد که کلسیم کمک بزرگی‌ در چربی‌ سوزی می‌کند به خصوص در ناحیه ی شکم، در واقع کلسیم ترشح هورمون calcitrol را کم می‌کند که وظیفهٔ این هورمون جذب چربی‌ و محدود کردن سوزاندن چربی‌ است، همچنین کلسیم مانع از جذب زیاد چربی‌ در بافت‌ها میشود

پیشنهاد من: کاتیج چیز و ماست یونانی را با هم ترکیب کنید و ۳ بر در روز مصرف کنید

چرا ماست یونانی: این ماست نصف ماستهای دیگر چربی‌ دارد و ۲ برابر دیگر ماست‌ها پروتئین (کاله این محصول را نیز دارد)

۷خوردن ۲ لیوان آب سرد در طول روز

مگه می‌شه: تحقیقات آلمان‌ها نشان داده است که خوردن ۲ لیوان آب سرد به خصوص قبل از وعده‌های غذای متابولیسم بدن را تا ۳۰% افزایش میدهد علاوه بر این اشتهای افراد به غذا را نیز کمتر می‌کند.

نویسندگان مهمان

این مطالب توسط نویسندگان مهمان نوشته شده است، در صورتی که در محتوای اشتباهی وجود دارد لطفا اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.