۳ اشتباه رایج در تمرینات کمر

هر زمان که شما گروه عضلانی خاص از بدن را تمرین میدهید تمام تمرکز شما بر حداکثر فشار به آن گروه عضلانی است، به همین دلیل شما از کارهایی باید اجتناب کنید تا بیشترین نتیجه را بگیرید. در این مقاله ما ۳ اشتباه را به شما معرفی میکنیم که تا کمری V شکل داشته باشید.

تکان نخورید و شراگ نزنید

حتما دیده‌اید برخی افراد بدلیل استفاده از وزن سنگین در حرکاتی مثل زیر بغل سیم کش یا زیر بغل هالتر خم، تکان میخورند یا در زمان انجام حرکت شراگ وقتی وزنه را بالا می‌آورند این اشتباه را مرتکب میشوند، شما با استفاده از بالا تنه خود تولید نوسان کرده و با استفاده از آن نیرو حرکت را انجام میدهید و در این زمان لاتس دامنه حرکت خود را بطور کامل انجام نمیدهد و باعث میشود رشد کافی را نداشته باشید.

بیش از حد سنگین زدن به این معناست که دامنه انجام حرکت محدود است و شانس دیدن نتیجه واقعی تمرین را از شما میگیرد.

مکث و فشار را فراموش نکنید

اگر که شما در نقطه ایزومتریک نمیتوانید وزنه را مهار کرده و کمی مکث کنید و در فشار بیاورید به این معناست، وزنه ای که استفاده کرده اید سنگین است. این موضوع یکی از مهم ترین نکات در رشد حداکثری عضلات است. مخصوصا در مورد عضلات کمر، بنابراین خیلی از افراد این نکته کلیدی را در زمان انجام تمریناتشان از دست میدهند. اگر شما این کار را بدرستی انجام ندهید ۶۶% از پتانسیل رشد عضله را از دست میدهید.

در زمان تمرینات کمر خود را خم(قوز) نکنید

در روز کمر طرز قرار گرفتن کمر بسیار مهم است! خیلی از افراد بدلیل استفاده از وزن سنگین تر در زمان انجام تمرینات کمر خود را خم میکنند. قرار گیری در وضعیت درست بدنی در روز کمر کلیدی مهم است زیرا در این وضعیت شانه ها در وضعیت درست قرار گرفته و باعث بیشترین تحریک عضلات کمر میشوند، همیشه به یاد داشته باشید در انجام تمرینات کمر سینه خود را به سمت جلو و شانه ها را به عقب ببرید که در این حالت مانع خم شدن کمر میشود.

دلیل خم شدن کمر در حرکت زیر بغل قایقی یا زیر بغل سیم کش استفاده از وزن بیش از حد سنگین میباشد.

نکات بالا کلیدی است برای راهنمایی شما در روز کمر تا اشتباهات گذشته را انجام ندهید و نتیجه مورد انتظارتان را داشته باشید.

پوریا آریان‌پور

از بچگی علاقه زیادی به ورزش داشتم و همین علاقه موجب خلق فیتنس پرو، گذروندن مربی‌گری درجه 3، مسئول پژوهش و انفورماتیک کراس فیت استان و مطالعه و ترجمه مطالب حوزه ورزش و سلامت شده است. در خارج از دنیای ورزش طراح وب و گرافیک هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *