یک قدم جلوتر از گذشته خود با محاسبه‌گرهای فیتنس پرو ورود به محاسبه‌گر

۷ درمان ترک های پوستی ناشی از چاقی و لاغری

چرا همیشه خودتون پشت لباس های آستین بلند یا تاپ های بلند پنهان میکنید؟ چه چیزی باعث این میشه؟ اوووهوم فهمیدم ..این به خاطر اون ترک های ناخوشایندی هست که باعث شده احساس بدی نسبت به خودتون داشته باشید.

دلیلش چیه؟ افزایش وزن؟ کاهش وزن؟ یا جدیدا بچه دار شدید؟ تبریک میگم، اما ما نیاز داریم کارهایی برای درمان ترک هایی که دور کمرمان را فرا گرفته انجام دهیم.

در این مقاله ۷ درمان ترک های پوستی ناشی از چاقی و لاغری را به شما آموزش میدهیم تا برای همیشه این خطوط را محو کنید. نمی تونم بهتون قول بدم که ۱۰۰% محو میشه اما کمرنگتر میشه.

نجات پوست

اولین قدم برای درمان ترک ها درمان و نجات پوست است. برای این مرحله ۱/۲ فنجان از ژل الوئه ورا یا روغن آن کافیست. ۱ قاشق غذاخوری از روغن ویتامین A و ۲ قاشق غذاخوری از روغن ویتامین E استفاده کنید.

این مواد ها را باهم مخلوط کنید و ناحیه مورد نظر را با آن ماساژ دهید. این یک درمان کاملا اثبات شده برای کمک رسانی به پوست است که باعث صافی و نرمی پوست میشود.

برداشتن لایه سطحی پوست توسط لیف بدن

لیف لایه سطحی پوست های مرده بدن را بر میدارد و این یکی از بهترین روش ها برای محو خطوط و ترک بدن است. لیف را با ۲ قاشق غذاخوری شیر، ۱/۴ فنجان شکر(ترجیحا گرانول)، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون آغشته کنید.

گرنول به همراه شیر و روغن زیتون موجب رطوبت پوست میشود.

روغن زیتون و لیمو

روغن زیتون یکی دیگر از موارد کابردی در رفع این ترک ها است. روغن زیتون را با ۱ قاشق غذاخوری روغن ویتامین E به همراه ۱/۴ قاشق غذاخوری آبلیمو باهم مخلوط کنید. این محلول را روزی دو مرتبه برروی پوست استفاده کنید. خواهید دید که کم کم این ترک ها کمرنگ تر میشود.

ماساژ با روغن های طبیعی

استفاده از روغن های طبیعی هم یکی از موارد مفید در درمان ترک های پوست است. خواص برخی از این روغن باعث نرمی پوست و صافی پوست میشود. در واقع این روغن ها همچنینی از از آسیب های پوستی در آینده جلوگیری میکند. از یکی از این ۳ روغن (جوجوبا، بادام شیرین، ائوکادو) استفاده کنید و ۷ قطره از روغن اسطو خودوس و مقدار کمی از روغن بابونه را به آنها اضافه کنید. از این محلول هرروز استفاده کنید و با ملایمت برروی ترک ها ماساژ دهید.

درست کردن مخلوطی از قهوه با کاربرد مشابه لیف

خیلی از مردم اینو نمیدونن، اما قهوه یک تمیزکننده عالی برای بدن هست. دانه های قهوه را آسیاب کنید اما نه خیلی زیاد. آنها باید کمی درشت باشند آنها را با مقداری آب مخلوط کنید و آنها را بر روی ترک ها ماساژ دهید. دستان خود را به صورت دورانی حدود ۱ دقیقه بر روی پوست مالش دهید و سپس با پارچه مرطوب گرم آنرا پاک کنید.

جراحی لیزر

اگر همه این کارها را انجام دادید و نتیجه ای ندیدید و نامید شدید باید به شما بگویم که از نوع بدترین ترک را برروی پوست دارید، اینجاست که باید با مداخله پزشک آنرا درمان کنید. گران هست اما خود پزشکان نیز اظهار رضایت از اثرهای لیزر برروی پوست دارند. با یک متخصص حرفه ای درباره جنبه های مثبت و منفی جراحی لیزر و هزینه های آن مشورت کنید.

→ مطلب قبلی

چگونه پودر گلوتامین را مصرف کنید

مطلب بعدی ←

سفیده تخم مرغ در برابر تخم مرغ کامل

در مورد سالار محسنی

در بیست و سومین سال زندگیم هستم و لیسانس تربیت بدنی دارم، علاقه بسیار زیادی که از نوجوانی به بدنسازی داشتم باعث شد سال 90 و 91 در مسابقات 70 کیلوگرم تهران و کرج نفر اول بشم و مقام اول کشوری و سوم انتخاب جهانی در شهر مشهد مقدس را بگیرم. و همچنین سال 92 در تیم ملی wbff ایران در دسته +75 کیلوگرم حضور پیدا کنم. در حال حاضر مربیگری درجه 2 و 3 و داوری درجه 3، مربی و داور بین المللی ifbb و همچنین مربیگری بدنسازی ورزش های رزمی و کشتی را دارم و خارج از دنیای ورزش یک معمار هستم.

دیدگاه شما درباره ی این مطلب چیست؟