کاهش سرعت چربی سوزی با کمتر غذا خوردن!

هنگامی که شما شروع به یک دروه چربی سوزی میکنید وسوسه به خوردن میزان کمتری غذا و تمرینات مفرط هوازی میشوید و بسیار انگیزه پیدا کرده و این مسیر را ادامه بدهید، من تمامی دلایل این طرز فکر و انجام آن را میدانم. با این حال انجام این کار سرعت چربی سوزی را کاهش داده و در نهایت تاثیر منفی بر ترکیب بدن خواهد گذاشت!

در ادامه دلایل را باهم بررسی خواهیم کرد…

سرکوب متابولیسم

متابولیسم شما تا حد زیادی از کالری روزانه ای که از غذا دریافت میکنید تاثیر میپذیرد، فراموش نکنید متابولیسم خود را با میزان کالری دریافتی روزانه سازگار میکند. بنابراین اگر شما بطور چشمگیری میزان کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید و مدت طولانی مدت این کار را انجام دهید شما کاهش وزن را خواهید داشت اما در این مسیر نیز با سرعت بیشتری متابولیسم بدن‌تان کمتر خواهد شد. در نتیجه پیش از موعدی که ممکن است بدن شما توقف رشد عضلانی داشته باشد شما به این مشکل برخورد کنید برای شکستن توقف رشد عضلانی این مقاله را مطالعه کنید. برای جلوگیری از بوجود آمدن این مشکل بجای کم کردن کالری روزانه به میزان زیاد با استفاده از محاسبه گر فیتنس پرو میزان مورد نیاز بدنتان را محاسبه و به همان میزان کالری دریافت کنید و در عوض با برنامه هوازی مدیریت شده اقدام به کاهش وزن صحیح نمایید.

بهترین راه برای چربی سوزی آرام آرام حرکت کردن به سمت کاهش وزن است، با کاهش تدریجی میزان کالری دریافتی و استفاده بدن از ذخایر چربی شما خواهید توانست وزن خود را بدرستی کم کرده و میزان سوخت و ساز(متابولیسم) بدنتان را نیز در حالت سالم نگه دارید.

از دست دادن بافت عضلانی

دیگر نتیجه بسیار رایج از کاهش خوردن و آشامیدن در یک رژیم لاغری از دست دادن بافت عضلانی است، عضلات بدلیل دریافت نکردن میزان کافی آمینو اسید از منابع پروتئینی با کیفیت بالا و کالری در روز سریعا وارد فاز کاتابولیک میشوند.

این موضوع نه تنها باعث تغییر در ظاهر بدنی شما میشود، بلکه بر متابولیسم شما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. بافت عضلانی در سوخت و ساز بدن نقشی فعال داشته و به بدن میزان مورد نیاز کالری برای سوخت و ساز را دیکته میکند.

عملکرد ضعیف

یکی دیگر از نتایج منفی و آشکار کاهش خوردن و آشامیدن، پایین آمدن توانایی بدن برای انجام فعالیت های روزانه است زیرا بدن سوخت کافی برای سوزاندن ندارد. در هر بار تمرین کردن شما بیش از قبل احساس خستگی و بی حالی را نسبت به قبل دارید و بدن شما برای تامین انرژی شروع به دریافت این انرژی از عضلات کرده و بافت عضلانی شما نیز از بین خواهد رفت و ضعیف تر از قبل خواهید شد.

تمامی نتایج منفی که از کاهش خوردن و آشامیدن در زمان چربی سوزی می‌توان گرفت، پیش‌گیری و یا با تغذیه صحیح مدیریت کرد تا نتایج مثبت از انجام رژیم گرفته و احساس رضایت از بدن خود کنید.

پدرام آریان پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *