با پرخوری عصبی مقابله کنید

بسیاری از ما با عوارض استرس و عصبی شدن اشنا هستیم یکی از این عوارض که در اغلب افراد مخصوصا افراد چاق و دارای اضافه وزن دیده می شود پرخوری است.
این افراد زمانی که عصبی یا دچار استرس می شوند برای رفع این حالت به سراغ غذا می روند که اغلب این غذاها پرکالری و غیر مغذی هستند علاوه بر عوارض و بیماری ها باعث اضافه وزن و در نهایت عذاب وجدان و گرفتن رژیم های سخت و سنگین می شوند و در نتیجه از رسیدن افراد که باهدف تناسب اندام و کاهش وزن تمرین می کنند جلوگیری می کند.

روشهایی برای جلو گیری از پرخوری در هنگام عصبی شدن:

  1. هنگامی که عصبی می شوید تنفس و راه رفتن در هوای آزاد به شما کمک بسیاری میکند زیرا اکسیژن رسانی به بدن بسیار کاهش پیدا میکند و همین امر باعث کند شدن روند تولید ATP در بدن و احساس گرسنگی در شما می شود.
  2. استفاده از یک لیوان آب زمانی که عصبی می شوید یا استرس دارید به شما در کم کردن اشتها و همچننین ریلکس شدن کمک زیادی می کند.
  3. استفاده از سبزیجات کم کالری مانند هویج و کرفس در کم کردن اشتها کمک می کند.
  4. از پروتئین استفاده کنید زیرا غذاهای پرتئینی اشتها را کم و قدرت هوشیاری را افزایش میدهد.
  5. خوردن شیرموز علاوه برتامین انرژی اشتها را سرکوب می کند و روند عضله سازی را بهتر می کند و در نتیجه توده چربی در بدن کم می شود.
  6. استفاده از شکلات تلخ علاوه بر دارا بودن امگا ۳و ۶باعث ترشح آندروفین در بدن و باعث شادی و نشاط می شود.
  7. استفاده از چای سبز هم علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان باعث کاهش اشتهای کاذب میشود.
  8. استفاده از دانه های مغذی از جمله بادام زمینی، گردوو….علاوه بر رساندن مواد مغذی به بدن به کاهش اشتها کمک می کند.

در واقع بروز این حالات در بسیاری از افراد جنبه روانی داشته و برای درمان این حالات باید حتما به روانشناس مراجعه کنند و نکاتی که در بالا به آن اشاره شد در هنگام بروز همچین حالتهایی به شما کمک می کند که اشتهایی کاذب خود را را کنترل و از استرس و فشار روحی خود کم کنید.

نویسندگان مهمان

این مطالب توسط نویسندگان مهمان نوشته شده است، در صورتی که در محتوای اشتباهی وجود دارد لطفا اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.