یک قدم جلوتر از گذشته خود با محاسبه‌گرهای فیتنس پرو ورود به محاسبه‌گر

با آمینو اسیدی قدرتمند به نام گابا آشنا شوید

گابا برای نخستین بار در سال ۱۸۸۳ در برلین کشف شد. این مکمل در گروه موارد انتقال دهنده اعصاب بدن، قرار گرفته است.

این مواد به عبور آسان‌تر محرک های عصبی از محل تماس دو عصب کمک می کنند و بدین ترتیب ارتباط بهتری بین آنها بر قرار می شود. این مکمل تاثیرات مثبت بسیاری روی سیستم اعصاب بدن از خود به جای می گذارد. علاوه بر این GABA، در از بین بردن چربی های بدن تاثیر چشم گیری دارد. در تولید این محصول هورمون رشد انسان (HGH) بکار رفته است که به سوخت و ساز چربی ها دربدن کمک میکند.

در رشد قد بسیار موثر می باشد.

این ماده همچنین تاثیر بسزایی در ساخت عضلات از خود نشان داده است.  بدون شک افزایش این هورمون بویژه برای ورزشکاران نکته مثبتی است. با بالا رفتن سن، تولید این هورمون به طور طبیعی در بدن کاهش می یابد، بنابراین برای افراد مسن کم کردن وزن کار دشواری است. این محصول مقدار هورمون لازم را برای بدن این افراد تامین می کند و به همین دلیل از محبوبیت خاصی در بین ورزشکاران قدرتی برخوردار هست.

مطالعات دیگر روی این مکمل نشان داده: که وجود این هورمون باعث افزایش روند سیکل خواب بدن می شود و افرادی که از مکمل گابا استفاده می کنند بهتر می خوابند. خواب خوب و استراحت بهتر در طی شب، باعث کسب انرژی بیشتر به هنگام روز می شود. بدون شک از بین بردن چربی های زائد و پیشرفت رشد عضلات نیز در افزایش میزان انرژی بدن بسیار موثرند.

کارایی:

  • موثر در ترشح هورمون رشد وبلندی قد
  • تسکین دهنده و از بین برنده استرس های بدنی
  • مناسب برای تنظیم خواب

طرزمصرف:

۳ تا ۴ گرم را با ۱۲۵ میلی لیتر آب یا آبمیوه ۳۰ دقیقه قبل از خواب میل شود.

بعضی از افراد ممکن است که پس از مصرف این دارو کمی احساس سوزش روی پوست بکنند و یا کمی احساس تنگی نفس بکنند، این علائم به سرعت فروکش می کند.

اشکال مختلف اسید آمینه گابا:

  • کپسول
  • پودر

مقدار دوز مناسب اسید امینه گابا:

دوز معمول ۳ تا ۵ گرم است

عوارض استفاده بیش از حد اسید آمینه گابا:

ممکن است باعث ایجاد احساس استرس و اضطراب، بی حسی، گزگز، مورمور و تنگی نفس و حتی در حالت شدیدتر باعث ایجاد تشنج نیز شود.

→ مطلب قبلی

[بانوان بخوانند] تقویت عضلات پشت بازو

مطلب بعدی ←

۶ راه ساده برای چربی سوزی

در مورد سالار محسنی

در بیست و سومین سال زندگیم هستم و لیسانس تربیت بدنی دارم، علاقه بسیار زیادی که از نوجوانی به بدنسازی داشتم باعث شد سال 90 و 91 در مسابقات 70 کیلوگرم تهران و کرج نفر اول بشم و مقام اول کشوری و سوم انتخاب جهانی در شهر مشهد مقدس را بگیرم. و همچنین سال 92 در تیم ملی wbff ایران در دسته +75 کیلوگرم حضور پیدا کنم. در حال حاضر مربیگری درجه 2 و 3 و داوری درجه 3، مربی و داور بین المللی ifbb و همچنین مربیگری بدنسازی ورزش های رزمی و کشتی را دارم و خارج از دنیای ورزش یک معمار هستم.

دیدگاه شما درباره ی این مطلب چیست؟

عضو کانال تلگرام فیتنس پرو شوید. کلیک کن!