از ۳ اشتباه رایج در تمرینات جلوگیری کنید

افتادن در تله‌های مختلف در حین تمرین که باعث عدم بازده مورد انتظار شما میگردد خیلی آسان است، ما برای کمک به شما و جلوگیری از مشکلات احتمالی اینجا هستیم تا به باشگاه و تناسب اندام خود علاقه بیشتری پیدا کنید و نامید نشوید.

در این مقاله به ۳ اشتباه بسیار رایج در حین تمرین خواهیم پرداخت که موفقیت را به شکست میتوانید تبدیل کند.

حرکت بیش از حد

هدف از تمرین با وزنه برای هیپتروفی(افزایش حجم عضله) است که به ایجاد تنش بین نقاط A و B میگردد که این دو نقطه همان نقطه شروع و اتنهایی دامنه حرکت میباشد. باید بیشترین انقباض را به عضله و به میزان کافی حرکت را آرام انجام دهید تا فشار کافی بر روی عضله وارد و منجر به رشد گردد.

کاری که اکثر افراد انجام میدهند با سرعت بالا تکرار را انجام میدهند و در انجام برخی حرکات مانند جلوبازو کمر را تکیه گاه قرار داده و با حرکت نوسانی جلوبازو را انجام میدهند، مقصود این نیست که نباید از وزنه های سنگین استفاده کنید! باید وزنی را که انتخاب میکنید متناسب با قدرت و توان شما باشد تا با تقلب تکرار را به اتمام برسانید اگر میخواهید با وزنه سنگین‌تر حرکتی را انجام دهید پیشنهاد میکنم تعداد تکرار را کاهش دهید. و بدرستی تکرار را انجام دهید و در بازگشت به نقظه شروع فراموش نکنید ۲ تا ۳ ثانیه زمان ببرد. همچنین در انجام وزنه های سبک این قاعده را فراموش نکنید، زیر اغلب افراد با خود می‌گویند: خب این وزن که سبک هست پس سریعتر انجامش بدم و برم سراغ وزنه های سنگین تر!

همیشه به یاد داشته باشید وزنه سبک یا سنگین اهمیتی ندارد تنها انجام درست حرکت و رعایت سرعت انجام حرکت منجر به فشار و استرس بر روی بافت های عضلانی شده و منجر به رشد میگردد.

عدم زمانبندی

افراد زیادی هستند که هفته ها باشگاه میروند و ساعت ها به تمرین ادامه میدهند اما هیچ زمانبندی در انجام تمرینات ندارند و سپس لباس خود را عوض میکنند و میروند! توجه داشته باشید زمانبدنی در انجام تمرینات، استراحت بین و حین ست در بازگشت انرژی و شروع پرقدرت دراپ ست و یا ست بعدی بسیار تاثیر گذار است. همین نکات ریز منجر به رشد عضلانی میگردد که متاسفانه اکثر افراد مدت استراحت بین هر ست بیش از ۲ دقیقه یا کمتر از ۲۰ ثانیه است که در دو حالت هیچ نتیجه ای از تمرینی که انجام میدهند نمیگیرند.

دلیلی که فیتنس پرو برنامه تمرین Y3T و FST-7 را در قسمت برنامه های تمرین قرار دادیم این است که افراد با تکنیک ها آشنا شده و از کانسپت کلی این برنامه در برنامه تمرین خود استفاده کنند و به بدن خود فشار کافی و استاندارد وارد کرده و بهترین نتیجه یعنی رشد فوق العاده عضلانی را بگیرند.

تعداد تکرار یکسان

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که میتوانند به توقف رشد عضلانی منجر شود تعداد تکرار یکسان هر هفته است که به باشگاه میروید شما با این کار باعث افزایش حجم عضله نمیشوید و تنها همان فیبرهای عضلانی که هر هفته تمرین دادید را تمرین میدهید.

شما باید هر هفته تعداد تکرار را تغییر دهید(تعداد تکرار از ۶ تا ۱۲ یا ۳۰ تکرار باتوجه به سیستم تمرین) تا تمام فیبرهای عضلانی را درگیر کنید تا سطح ناتوانی خود را افزایش داده و به رشد حداکثری دست یابید.

محاسبه‌گر